چهار خطه شدن محور ارتباطی خوزستان – بوشهر

عصر جنوب/ asrejonoob.ir: معاون ساخت و توسعه راه‌های اداره کل راه و شهرسازی خوزستان؛ ۳۰ کیلومتر از مسیر ۴۳ کیلومتری جاده هندیجان به دیلم در مسیر خوزستان به بوشهر چهار خطه شد.
مراد مهری گفت:  اظهار داشت: ۴۳ کیلومتر از جاده ارتباطی خوزستان و بوشهر در حوزه استحفاظی خوزستان است که ۴۰ کیلومتر از این جاده را کار کرده و در حال حاضر تا کیلومتر ۳۰ آن زیر ترافیک است.

مهری اظهار داشت: قسمت اعظمی از کار دو بانده کردن ۱۰ کیلومتر دیگر هم انجام شده که تا کنون پیمانکار از ما ۶۰ میلیارد ریال طلب دارد و تکمیل پروژه نیز مستلزم به داشتن ۲۰ میلیارد ریال اعتبار است.
وی افزود:در کنار جاده دو بانده قدیم، یک باند دو خطه جدید را ساخته و آن را تبدیل به اتوبان کردیم.
معاون ساخت و توسعه راه‌های اداره کل راه و شهرسازی خوزستان بیان کرد: جاده مسیر قدیم افتادگی داشته و در برای بهبود وضعیت آن برنامه بهسازی را پیش‌بینی کرده‌ایم که در صورت تأمین اعتبار در دست اقدام قرار گرفته و کار بهسازی را شروع خواهیم کرد.
جاده ارتباطی خوزستان به بوشهر از جاده‌های مهم تجاری و صنعتی کشور به شمار می‌رود که هم‌اکنون با پیگیری‌های صورت گرفته در حال رسیدن به شرایط مناسب است.
گفتنی است، استان‌های خوزستان و بوشهر به علت قرار گرفتن در کنار خلیج‌فارس از اهمیت بالایی درامر رونق تجارت و بازرگانی در جنوب کشور را دارند همچنین هندیجان که قطب ماهیگیری استان به شمار می رود برای ارسال ماهی و سایر آبزیان به نقاط مختلف کشورنیاز به جاده مواصلاتی مناسب دارد از این رو باید برای مهیا کردن این امر تلاش های لازم صورت گیرد.