احتمال جاری شدن سیل و وقوع طوفان در شهرهای شمالی خوزستان

عصر جنوب/ asrejonoob.ir: با ورود سامانه بارشی و وزش باد به دامنه جنوبی زاگرس، احتمال بارش باران و طوفان در مناطق شمالی استان خوزستان وجود دارد.

چند روزی‌ است که موج بارش تابستانی در برخی از نقاط کشور فعالیت خود را آغاز کرده و سبب جاری شدن سیل، طوفان و کشته و مجروح شدن چند نفر از هموطنان در مرکز و شمال کشور شده است.

با جنوبی شدن این جریانات، گستره فعالیت آن با وزش بادهای نسبتا شدید در دامنه‌های زاگرس باعث بلند شدن گرد و غبار محلی و تغییرات دمایی شده است.

با توجه به اطلاعیه سازمان هواشناسی و مدیرکل ستاد بحران استان خوزستان با موضوع احتمال جاری شدن سیل و وقوع طوفان در شهرستان‌های شمالی استان خوزستان از جمله شهرستان‌های ایذه و باغملک؛ انتظار می‌رود مردم این مناطق در صورت آغاز شدن فعالیت این سامانه، با فاصله گرفتن از مناطق باز به‌ویژه مناطق کوهستانی، صحرا و آبراهه‌های بزرگ شهری و فصلی منطقه؛ از عوامل خطرآفرین فاصله بگیرند.

به گزارش خبرگزاری فارس، سال گذشته در چنین روزهای گرم تابستانی، فعالیت سامانه بارشی در شهرستان ایذه باعث کشته شدن چهار نفر در زمین‌های کشاورزی اطراف تالاب میانگران بر اثر برخورد صاعقه شده بود.

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.