انتقاد خبیر از مدیریت باشگاه صنعت نفت‌آبادان

عصر جنوب/ asrejonoob.ir: معاون سیاسی – اجتماعی استاندار خوزستان با بیان این‌که هیچ امیدواری‌ای نسبت به باشگاه نفت آبادان در زمینه خرید امتیاز فولادنوین ندارم، جدی​ترین گزینه خرید این امتیاز را استقلال اهواز عنوان کرد.

 

فرج ​الله خبیر درباره مطرح شدن مجدد نام باشگاه نفت آبادان به عنوان خریدار امتیاز تیم فولادنوین خوزستان، اظهارکرد: تا آن‌جا که می​دانم نفت آبادان اصلا تمایلی به خرید این امتیاز ندارد.

 

وی تصریح کرد: به نظر می​رسد جدی​ترین گزینه خرید امتیاز فولاد نوین، استقلال اهواز است که هنوز هم در حال ادامه مذاکرات با باشگاه فولاد نوین است که امیدوارم این گزینه به ثمر برسد و اگر به ثمر برسد ما هم کمک می​کنیم تا شرایط مناسب​تری پیدا کند.

 

خیبر در پاسخ به این سوال که آیا مطرح شدن گزینه​های بسیار به نوعی بازی سیاسی نیست؟ اظهار کرد: مطرح شدن گزینه​های متعدد ربطی به بازی سیاسی ندارد و من به این‌که کجاها متقاضی خرید این امتیاز بوده​اند، کاری ندارم و کاملا روشن بود که فولاد نوین به دلیل این‌که متعلق به شرکت فولاد خوزستان است، نمی‌توانست در لیگ برتر حضور داشته باشد و فقط یک تیم از این شرکت می​توانست در لیگ برتر باشد و بر این اساس حتما باید این امتیاز واگذار می​شد.

 

وی افزود: ما خیلی تلاش کردیم که باشگاه​های مختلف ورزشی استان را برای استفاده از امتیاز این تیم ترغیب کنیم ولی متاسفانه بنا به دلایلی از جمله محدودیت منابع مالی و عدم آمادگی باشگاه​های مختلف، در این زمینه تمایل چندانی نشان داده نشد و یا اگر هم پیگیری کردند، نتوانستند منابع مالی لازم را فراهم کنند چرا که خرید این امتیاز یک بحث است و بحث دیگر هم این است که هر باشگاهی این امتیاز را بخرد با هزینه​های قابل توجهی برای بستن تیم مواجه می​شود و آن گزینه​هایی که عقب کشیدند، به آینده کار فکر می​کردند و دیدند که از پس این موضوع بر نمی​آیند.

 

معاون سیاسی – اجتماعی استاندار خوزستان گفت: در مقطعی هم شهرداری اهواز جلو آمد که فکر می‌کردند می​توانند تیم​داری کنند و مانند شهرداری تبریز یا دیگر شهرداری​ها، باشگاه داشته باشند ولی بعد به هر دلیلی پشیمان شدند که اگر می​خواهید این را به پای سیاسی‌کاری آن‌ها بگذارید، من به این موضوع کاری ندارم.

 

وی افزود: باشگاه نفت مسجدسلیمان هم متقاضی خرید این امتیاز بود ولی نتوانست در این زمینه منابع مالی لازم را تامین کند. نفت آبادان هم تقریبا هیچ تمایلی به این کار نداشت و من هیچ امیدواری‌ای نسبت به باشگاه نفت آبادان در زمینه خرید این امتیاز ندارم.

 

خبیر با انتقاد از مدیریت نفت آبادان، گفت: نسبت به مدیریت این باشگاه انتقاد جدی دارم و فکر می​کنم این مدیریت، مدیریت پویا و فعالی نیست و نتوانسته است انتظارات مردم خوب آبادان و استان را برآورده کند. این تیم، یک تیم ریشه​دار و قوی است و در نقاط مختلف کشور هم هوادار دارد و این‌که این رفتار با این تیم می​شود برای من کاملا جای سوال است. من فکر می​کنم در این باشگاه، مدیریتی کاملا ضعیف حاکم است که به هیچ وجه دنبال این نیستند که برای مردم خوب آبادان افتخارآفرینی کنند.