انتخابات شورای راهبردی اصلاح طلبان خوزستان برگزار شد + نتایج

عصر جنوب/ asrejonoob.ir: هفت عضو نیز از سوی شورای هماهنگی احزاب اصلاح طلب شاخه خوزستان به این ترکیب اضافه می شوند

پس از پایان انتخابات ریاست جمهوری برخی چهره‌های اصلاح طلب کارویژه شورای مشورتی را تمام شده می‌دانستند و پیشنهاد انحلال آن را مطرح کردند اما با اجماع عمومی اصلاح طلبان سراسر کشور خواست آن‌ها مبنی بر ادامه فعالیت شورای مشورتی به رهبران اصلاحات منتقل شد و آنان پذیرفتند تا شورای مشورتی فعالیت‌های خود را ادامه دهد. پس از این تصمیم با افزایش اعضای شورای مشورتی به بیش از ٨٠ نفر، کمیته‌های مختلف اعم از اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و سیاسی مجددا تشکیل و برآوردهای آنان از وضعیت عمومی کشور در اختیار اعضای شورای مشورتی قرار گرفت. در پایان سال ٩٣ شورای هماهنگی جبهه اصلاحات بر اساس وظیفه‌ای که برای خود تعریف کرده بود فعالیت‌های انتخاباتی را آغاز و کمیته انتخابات را تشکیل داد.
 در این شرایط فضاسازی برخی مخالفان اصلاحات به سمت و سوی القای اختلاف میان شورای هماهنگی و شورای مشورتی رفت. برای جلوگیری از پیروزی این استراتژی رقیب در آستانه سال جدید پیشنهاد تشکیل شورایی مرکب از اعضای هر دو شورای هماهنگی و مشورتی مطرح و مورد قبول رهبران اصلاحات و اعضای دو شورا قرار گرفت. با این توافق اصلاح طلبان سال جدید را آغاز کردند و طی دو هفته گذشته موفق شدند سازوکار اجرایی آن را نیز تدوین کنند.
 این البته سازوکاری است که از سال ٧۶ اصلاح طلبان آن را تدوین کردند و در هر دوره انتخابات که امکان حضور برایشان مقدور بود آن را به روزرسانی کردند. حضور احزاب اصلاح طلب و تعیین شورایی که منتخبان احزاب آن را تشکیل می‌دادند در ‌‌نهایت منجر به شکل گیری ستاد انتخابات اصلاح طلبان می‌شد اما این موضوع با ایجاد محدودیت‌هایی برای برخی احزاب اصلاح طلب با چالش جدی مواجه شد. از سویی اعضای دو حزب تاثیرگذار اصلاح طلب جمعی از شناخته شده‌ترین فعالان سیاسی این جریان بودند و از سوی دیگر امکان اعلام رسمی عضویت حزب آنان در ستاد انتخاباتی می‌سر نبود. به همین دلیل تغییراتی در چگونگی تشکیل ستاد انتخابات اصلاح طلبان به وجود آمد که تشکیل شورای مشورتی نخستین گام آن بود. با موفقیت این شورا در انتخابات ریاست جمهوری و خواست اصلاح طلبان سراسر کشور با ادامه حیات شورا سازوکار جدیدی تحت عنوان شورای راهبردی انتخابات اصلاح طلبان تشکیل شد.
 نقش شورای  راهبردی 
 آنچه از اطلاعات به دست آمده می‌توان تحلیل کرد، این است که شورای راهبردی‌‌ همان طور که از نامش مشخص است، قرار نیست فعالیت اجرایی داشته باشد. این شورا صرفا نقش سیاستگذاری داشته و به هدایت امور اجرایی می‌پردازد. به همین دلیل شورای راهبردی بدون انجام فعالیت‌های اجرایی تنها به تشکیل جلسات، تحلیل داده‌ها از سراسر کشور و تعیین راهبردهای انتخاباتی است. اصلاح طلبان امیدوارند در فاصله کمتر از۷ ماه تا انتخابات مجلس با سازوکار طراحی شده به شناسایی و تایید نامزدهای اصلاح طلب حوزه‌های انتخابیه بپردازند. پس از گام‌هایی نظیر رهبری واحد و انسجام درونی این سومین گام بلند اصلاح طلبان برای دستیابی به اکثریت کرسی‌های مجلس است.
روز گذشته نیز با حضور حجت الاسلام والمسلمین موسوی لاری وزیر کشور دولت اصلاحات انتخابات شورای راهبردی  اصلاح طلبان خوزستان با حضور نمایندگان احزاب، اعضای ستاد دکتر روحانی در خوزستان ، فعالین اصلاح طلبان از اهواز و سایر شهرستان های استان خوزستان برگزار شد . پس از سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین موسوی لاری ، هشتاد نفر خود را برای نامزدی شورای مشورتی اصلاح طلبان خوزستان معرفی کردند که پس از شمارش آرا نتایج ذیل بدست آمد.
شایان ذکر است که هفت عضو نیز از سوی شورای هماهنگی احزاب اصلاح طلب شاخه خوزستان به این ترکیب اضافه می شوند 
۱- طاهره عیدی زاده ۱۹۳ رای از حزب اسلامی کار
۲- امیرحمزه موسوی ۱۶۲ رییس ستاد انتخاباتی دکتر روحانی در اهواز
۳- علیرضا مسرور ۱۶۱ عضو انجمن اسلامی معلمان کشور
۴-حمید لویمی ۱۵۲ از فعالان اصلاح طلب و جانباز دفاع مقدس
۵-سید زین العابدین موسوی ۱۴۹ عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی
۶-اردشیر شجاعی ۱۴۸ از فعالان اصلاح طلب خوزستان
۷-مسعود صفایی مقدم ۱۴۶ رییس اسبق دانشگاه شهید چمران اهواز
۸-حرج چلداوی ۱۴۱ عضو انجمن اسلامی معلمان خوزستان
۹-توفیق ساکی. ۱۳۴ عضو انجمن اسلامی معلمان خوزستان
۱۰-عبدالله سلامی ۱۳۳ از فعالان اصلاح طلب خوزستان
۱۱-خانم شرهانی۱۳۳ عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی
۱۲-محمدرضا شجاعی ۱۳۱ عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی
۱۳-علی شریعتی ۱۲۵  رییس ستاد انتخابات دکتر عارف در خوزستان
۱۴-ارسلان شهنی ۱۲۵  عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی
۱۵-خانم  لیلا خوشکام ۱۲۳ از فعالان اصلاح طلب خوزستان
۱۶-علیرضا شریفی ۱۲۳ا ز فعالان اصلاح طلب خوزستان
۱۷-مهرداد طافی. ۱۲۳ عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی
۱۸- علیرضا پوریان۱۲۲  رییس ستاد روحانی در شهرستان مسجدسلیمان
۱۹-قربان درویشی ۱۲۱ از فعالان اصلاح طلب خوزستان
۲۰-سعید ال کثیر ۱۱۹   از فعالان اصلاح طلب خوزستان
علی البدل ها 
۲۱-علی محمدی ۱۱۴
۲۲- تورج سلحشور ۱۰۸
۲۳-رضا عبیات ۱۰۶
۲۴-دکتر کریم مولا ۱۰۴
۲۵-دکتر دانش۱۰۰
۲۶-روستا ۱۰۰
۲۷-وداد سیف السادات۹۷
۲۸-شربت دار ۹۵
۲۹-سیدرضا طباطبایی ۸۵
۳۰-هادی سواری ۸۴
مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.