دستگیری عامل اخاذی در فضای مجازی خوزستان

عصر جنوب/ asrejonoob.ir: رئیس پلیس فتا خوزستان گفت: فردی که در شبکه‎های مجازی اقدام به اخاذی می‌کرد در خوزستان دستگیر شد.
سعید شعبان امروز در جمع خبرنگاران از دستگیری فردی که در شبکه های مجازی اقدام به تهدید و اخاذی یکی از شهروندان می کرد، خبر داد.
وی افزود: با دریافت گزارشی مبنی بر اینکه خانمی در یکی از شبکه‌های اجتماعی از سوی شخصی مورد تهدید و اخاذی قرار گرفته، موضوع به طور ویژه در دستور کار مأموران پلیس فتا قرار گرفت.
رئیس پلیس فتا استان خوزستان عنوان کرد: ماموران پلیس با انجام اقدامات تخصصی و استعلامات لازم موفق به شناسایی فردی به هویت “ع- س” شدند که با هماهنگی بازپرس ویژه جرائم رایانه‌ای در یک عملیات غافلگیرانه در مخفی‌گاهش وی را دستگیر کردند .
وی بیان کرد: متهم در بازجویی فنی پلیس ابتدا منکر هرگونه اقدام مجرمانه بود، که در نهایت با توجه به مستندات قانونی لب به اعتراف گشود.
شعبان تصریح کرد: متهم با شاکی از قبل رابطه دوستی داشته و بعد از مدتی اختلاف برای انتقام جویی اقدام به تهدید و اخاذی از وی کرد .
وی تأکید کرد: بر اساس قانون جرائم رایانه‌ای هر کس به‌وسیله سامانه‌های رایانه‌ای و فضای مجازی سبب هتک حیثیت شهروندان را فراهم کند افزون بر اعاده حیثیت به حبس و جزای نقدی محکوم می‌شود.
مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.