تنش در جلسه هیات نظارت استان باانجمن های صنفی آموزشگاه های آزادفنی و حرفه ای

عصر جنوب/ asrejonoob.ir: در جلسه هیئت نظارت استان خوزستان نمایندگان بخش خصوصی آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای خوزستان جلسه را به نشانه اعتراض ترک نمودند و خواهان تشکیل جلسه ای با حضور مدیر کل به منظور بازنگری و بازسازی ساختار هیئت نظارت در جلسه آتی شدند.
به گزارش هماخوزستان به نقل از خورنا، در این جلسه که با حضور رئیس کانون استان خوزستان و نمایندگان بخش خصوصی و دولتی بدون حضور مدیرکل تشکیل شد، نمایندگان بخش خصوصی ضمن اعتراض به عدم حضور برخی از اعضاء، واجرا نشدن برخی از مصوبات هیئت نظارت توسط زیرمجموعه اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان خواستار رسیدگی به این موضوع شدند.
رئیس کانون انجمن های صنفی آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای خوزستان به نمایندگی از بخش خصوصی در این جلسه گفت :متاسفانه در سال های اخیر بارها و بارها شاهد بوده ایم که مسایل بسیاری در هیئت نظارت ؛ به عنوان عالیترین مرجع تصمیم گیری در خصوص آموزشگاه های بخش خصوصی در استان تصویب شدند، اما در برخی ادارات ستادی و تعدادی از مراکز، مسؤلین بدون توجه به مصوبات و بر اساس سلایق خود عمل نموده اند. این مسئله ضمن زیر سؤال بردن شأن و جایگاه هیئت نظارت، موجب ایجاد حس نا امنی در آموزشگاه های آزاد شده ، که در این میان و رایزنی های انجام شده ، نیز راه به جایی نبرده است.
مومنی ضمن بیان برخی از مصادیق موضوع که عمدتا موجب تضعیف موقعیت آموزشگاه ها و ایجاد مشکلات پیچیده ای در روند خدمات رسانی بخش خصوصی شده است، افزود: ادامه این روند به مصلحت سازمان و تشکل های بخش خصوصی نبوده و حیات معنادار آموزشگاه ها را به مخاطره انداخته است.
وی اظهار داشت آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای با وجود مشکلات بسیار توان لازم جهت ارائه خدمات آموزشی را از دست داده اند به نحوی که تعداد زیادی از آنها تعطیل شده و یا در شرف تعطیلی بوده و امید چندانی به ادامه فعالیت خود و بهبود وضعیت ندارند.
رئیس کانون خوزستان، در خاتمه صحبت های خود عنوان کرد: با توجه به این وضعیت، کانون خواستار تشکیل جلسه ویژه هیئت نظارت با حضور مدیرکل فنی و حرفه ای استان برای ساماندهی وضعیت موجود و اصلاح موثر روند موجود می باشد .
گفتنی است پیش از این نیز جلسات متعددی با مسؤلان فنی و حرفه ای استان در خصوص مشکلات آموزشگاههای آزاد ؛ به عنوان بخش خصوصی مجری ۷۰ درصد تعهدات آموزشی استان ، تشکیل شد و در آخرین جلسه که در اواخر ماه گذشته با حضور مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای و روسای انجمن های صنفی برگزار گردید ، مشکلات اساسی همچنان پابرجا مانده است .
شایان ذکر است در پایان این جلسه کانون خوزستان و انجمن های صنفی استان اعلام نمودند در صورت عدم حصول نتایج عینی و ملموس در اعتراض به روند موجود، آموزش های خود را در سراسر استان را به تدریج ، به حالت تعلیق در خواهند آورد
مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  • با سلام،ما آموزشگاههای آزاد حمایت خودمان را از جناب مومنی اعلام میکنیم
  • ببالام پیرو حرکت جناب آقای دکتر مومنی ما آموزشگاه های طراحی دوخت نیزبه روند امور اداری سازمان فنی اعتراض‌ داریم .الله اکبر
  • بابا سلام وتشکر توانید حرکت بجا بخش خصوصی ودرهمین جااز مدیر کل محترم تقاضا میکنم که ما را درپیشبرد اهدافمان یاری دهند. ومانیز بخش خصوصی را حمایت می کنیم.
  • باسلام من به عنوان یک اموزشگاهدار حرکت بخش خصوصی را نتنها تایید وبلاگ حمایت هم میکنم وازمدیرکل محترم تقاضا دارم که ما را در رسیدن به اهدافمان یاری دهند .متشکرم