انتقال آب کشاورزی به دیگر نقاط کار غلطی است

عصر جنوب/ asrejonoob.ir:  عضو کمیسیون انرژی مجلس با انتقاد شدید از وزارت نیرو به‌دلیل ایجاد محدودیت‌های کشت برای کشاورزان خوزستانی گفت: انتقال آب آشامیدنی برای دیگر استان‌ها آسیبی به منابع آبی نمی‌زند اما انتقال آب کشاورزی به دیگر نقاط کار غلطی است.

حبیب آقاجری با اشاره به جریان یک‌سوم آب‌های جاری کشور در استان خوزستان اظهار داشت: با توجه به وجود منابع آبی و حاصلخیزی خاک یکی از مهم‌ترین منابع درآمد مردم خوزستان کشاورزی است.

وی با اشاره به محدودیت‌های کشت برای کشاورزان خوزستانی بیان کرد: در حال حاضر ایجاد محدودیت‌های کشاوری برای کشاورزان خوزستان کار اشتباهی است و باید قبل از آن ممنوعیت انتقال آب برای کشاورزی اجرایی شود.

نماینده مردم ماهشهر، هندیجان و امیدیه در مجلس شورای اسلامی با بیان “اگر در کشور با خشکسالی و کمبود آب مواجه هستیم نباید آب برای کشاورزی انتقال داده شود” گفت: با مدیریت صحیح منابع آبی و جیره بندی می‌توان کمبود منابع آبی را جبران کرد.

وی با انتقاد شدید از وزارت نیرو به‌دلیل ایجاد محدودیت‌های کشت برای کشاورزان خوزستانی عنوان کرد: برای انتقال آب کشاورزی به دیگر نقاط نباید مردم خوزستان دچار محدودیت و یا محرومیتی شوند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی افزود: انتقال آب آشامیدنی برای دیگر استان‌ها آسیبی به منابع آبی نمی‌زند اما انتقال آب کشاورزی به دیگر نقاط کار غلطی است و نباید مسیر رودخانه را با این کارهای غیرعلمی تغییر دهند.

وی با ابراز “نباید منابع آب ما با استفاده از روش‌های نامتعارف هدر شود” اظهار داشت: تغییر الگوی کشت کشاورزان یکی از راه‌هایی است که می‌تواند در مدیریت صحیح منابع آبی کمک کند.

آقاجری تأکید کرد: نباید روش‌های کشت فعلی در نقاط مختلف کشور ادامه پیدا کند و باید در کوتاه‌ترین زمان به‌سمت مکانیزه شدن کشاورزی حرکت کنیم تا بتوانیم با کشت محصولات به‌روش‌هایی که به آب کمتری نیاز دارند از منابع آبی حفاظت کنیم.

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.