گرد و غبار امروز هم میهمان خوزستانی‌ها است/ بارش‌های پراکنده در راه است

عصر جنوب/ asrejonoob.ir: با توجه به پیش‌بینی‌ هواشناسی، گرد و غبار امروز هم میهمان خوزستانی‌ها است.

باز هوای بهاری را گرد و غبار و خاک به هوایی دلگیر و طاقت‌فرسا تبدیل کرد، با وجود همه کارشکنی‌های این میهمان ناخوانده برای فراری دادن میهمانان و مسافران نوروزی از استان ما در طول ایام نوروز، اما خوشبختانه ایام نوروز با هوایی نسبتا بهاری و مطلوب و عاری از باد و خاک در شهرهای مختلف این دیار سپری شد.

اما این روزها… این روزها بار دیگر میهمان ناخوانده به سراغمان آمده است، هوایی که نای نفس کشیدن را از ریه‌های هر شهروند پیر و جوان بریده و خس خس کنان بسیاری را روانه بیمارستان‌ها کرده است.

جالب است با توجه به پیش‌بینی‌های روزانه هواشناسی استان و شهرستان‌ها، همچنان گرد و غبار تداوم داشته و بدون تعطیلی‌ مدارس و اداره‌ها در حال تازیدن است.

*آغاز بارندگی به ویژه در مناطق شمالی استان

در همین ارتباط مدیرکل هواشناسی خوزستان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اهواز اظهار کرد: شعاع دید در اهواز در صبح شنبه یک‌هزار و ۵۰۰ متر گزارش شده است.

کوروش بهادری اضافه کرد: باران در استان به ویژه در مناطق شمالی آغاز می‌شود و تا روز دوشنبه ادامه داشته باشد.

وی بیان کرد: میزان غلظت ریزگردها هوا در خوزستان در حال کاهش است.

*بارش‌های پراکنده در راه است

رئیس اداره هواشناسی آبادان نیز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در این شهرستان اظهار کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته دمای هوای شهرستان حداکثر ۳۲ درجه سانتیگراد، حداقل ۲۴ و دمای فعلی ۲۵ درجه بوده است.

سعید ابراهیمیان افزود: دمای هوای آبادان نسبت به روز گذشته در همین حوالی، چهار درجه کاهش داشته است.

وی اضافه کرد: همچنین حداکثر میزان رطوبت ۶۶ درصد، حداقل ۳۵ و رطوبت فعلی ۵۵ درصد گزارش شده است.

رئیس اداره هواشناسی آبادان تصریح کرد: سرعت باد ۴۷ کیلومتر بر ساعت و دید افقی ۳ هزار متر به دلیل گرد و غبار کاهش یافته است.

ابراهیمیان با بیان اینکه گرد و غبار تا پایان وقت امروز تداوم دارد، عنوان کرد: بارندگی‌ها به طور پراکنده امروز در منطقه حکمفرما خواهد بود.

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.