سفر بیش از ۹ میلیون گردشگر به خوزستان در ۱۵ روز

عصر جنوب/ asrejonoob.ir: بر اساس آمار ستاد اجرایی خدمات سفر خوزستان در ایام نوروز آمار بازدید گردشگران در استان از مرز ۹ میلیون بازدید گذشت.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان با اعلام این آمار گفت: اگرچه اولویت ما در جذب گردشگران همواره کیفیت ارایه خدمات سفر، کرامت گردشگران و رعایت استاندارهای گردشگرپذیری است و در نوروز ۹۴ هم همین اولویت‌ها در دستور کار قرار دارد، با این حال کمیت بازدید‌های گردشگران در این مدت هم یک رکورد در گردشگری خوزستان به حساب می‌آید.

افشین حیدری افزود: بر اساس آخرین آماری که از سراسر استان گزارش شده در ۱۵ روز از آغاز ۲۶ اسفند ۹۳ تا پایان روز ۱۱ فروردین سال نو ۹ میلیون و ۴۲ هزار و ۸۲۵ بازدید انجام شده است.

او با تاکید بر این که از نظر آماری تعریف تعداد گردشگر با تعداد بازدید تفاوت دارد افزود: گردشگران دفاع مقدس نیز در آمار اعلام ‌شده تعداد بازدید لحاظ شده است.

حیدری تاکید کرد: در آمار گردشگران دفاع مقدس، علاوه بر اردوهای راهیان نور، حضور مردم با خودروهای شخصی در مناطق عملیاتی دفاع مقدس بیشتر شده و این نشان‌ دهنده آن است که گردشگری دفاع مقدس جای خود را در بین خانواده‌های ایرانی پیدا کرده و بخشی از برنامه سفر خانواده‌ها شده است.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان با قدردانی از بنیان‌گذاران و برپاکنندگان زیرساخت‌ها برای اردوهای راهیان نور ادامه داد: با اقداماتی که طی سال‌های گذشته برای راهیان نور صورت گرفته خوزستان اکنون به یک استان گردشگری زیارتی تبدیل شده است.

دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر خوزستان ادامه داد: هر خوزستانی یک میراث‌بان و یک راهنمای گردشگری است. ما سعی داریم خوزستان را بهتر از همیشه معرفی کنیم و مثل همیشه خاطره خوبی از خوزستان و خوزستانی در یادها باقی بگذاریم تا این قول مشهور همچنان پایدار بماند که خوزستانی‌ها مردمانی خونگرم‌اند و درهای خوزستان برای ورود گردشگران همیشه باز است.

حیدری همچنین از رکورد جدید در تعداد بازدید از جاذبه‌های گردشگری خوزستان خبر داد و گفت: این استان در نوروز گذشته دومین استان گردشگرپذیر ایران بر پایه تعداد بازدید بوده است.

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.