عضو خبرگان رهبری: عشایر عرب خوزستان به شهادت به عنوان یک کرامت می نگرند

عصر جنوب/ asrejonoob.ir: یکی از نمایندگان مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه موقت اهواز گفت: عشایر غیور عرب خوزستان به شهادت به عنوان یک کرامت و افتخار می نگرند.

آیت الله محسن حیدری روز شنبه در آیین تشییع پیکر سه شهید نیروی انتظامی در حمیدیه با ابراز تسلیت به خانواده های این شهدا افزود: مواضع عشایر عرب خوزستان در طول تاریخ بیانگر این امر است، همانگونه که در جهاد این عشایر ضد انگلیسی ها و صدامی ها شاهد رشادت های آنها بودیم.

وی اضافه کرد: عشایر عرب همواره در خط انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی هستند و توطئه های دشمنان راه به جایی نخواهد برد.

وی در ادامه با محکومیت اقدام عربستان سعودی و تجاوز نظامی در یمن اظهار کرد: دولت های عربی باید علیه رژیم صهیونیستی ائتلاف داشته باشند و این گونه است که همبستگی خود با ملت ایران را نشان می دهند نه اینکه به کشوری دیگر و مردمان بیگناه آن تجاوز نظامی کنند.

وی تاکید کرد: این هدف رژیم صهیونیستی است که عربستان سعودی و امثال این کشور را ضد دیگر کشورهای عربی مسلمان تحریک می کند چرا که اینها شیعه اند.

* عربستان سعودی میلیون ها دلار برای ضربه زدن به تشیع هزینه می کند

امام جمعه حمیدیه هم گفت: عربستان سعودی میلیون ها دلار برای ضربه زدن به شیعه و اهل تشیع هزینه می کند.

حجت الاسلام سعید لفته پور با محکومیت اقدام اخیر عوامل ناشناس در به شهادت رساندن سه مامور نیروی انتظامی در حمیدیه افزود: ما عشایر عرب حمیدیه و تمام عشایر عرب خوزستان، شیوخ عشایر و مردم روستاهای حمیدیه، همچون گذشته بر ولایتمداری خود نسبت به مقام عظمای رهبری تاکید داریم.

وی اضافه کرد: ما و فرزندانمان به تمام اعمال، افکار، تفکرات و اشارات معظم له توجه و این گونه اقدام های تروریستی را محکوم می کنیم.

حجت الاسلام لفته پور گفت: عشایر عرب خوزستان در کنار دیگر اقوام و امت مسلمان ایران در تمام صحنه ها حضور فعال داشته و اعلام می کنیم که مردم با دلارهای آمریکا و عربستان فریب نخواهند خورد.

وی اظهار کرد: اسلام آمریکایی اسلام کشتار، قتل، توحش، ظلم و گمراهی است و ما برای زنده نگه داشتن اسلام ناب محمدی(ره)، اسلام رحمت، تعبد، منطق و اسلام هیهات من الذله ایستادگی می کنیم.

امام جمعه حمیدیه به نقش گروه های تکفیری در این اقدام تاکید و از حضور مسوولان ارشد استانی، اعضای مجلس خبرگان رهبری، مسوولان و فرماندهان نظامی و انتظامی و مسوولان محلی در این آیین تقدیر کرد.

آیین تشییع پیکر سه شهید نیروی انتظامی پیش از ظهر شنبه با حضور آیت الله سیدمحمدعلی موسوی جزایری، آیت الله عباس کعبی، آیت الله محسن حیدری، آیت الله سید علی شفیعی نمایندگان خوزستان در مجلس خبرگان رهبری، استاندار خوزستان و جمعی دیگر از مسوولان و فرماندهان نظامی و انتظامی استان و حمیدیه در این شهر برگزار شد.

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.