جلسه نمایندگان استان با فرستاده ویژه روحانی در خوزستان

عصر جنوب/ asrejonoob.ir: یک عضو مجمع نمایندگان استان خوزستان از جلسه شب گذشته (چهارشنبه) نمایندگان استان خوزستان با وزیر بهداشت به عنوان فرستاده ویژه رئیس جمهور به خوزستان خبر داد.

اسماعیل جلیلی اظهار کرد: در این جلسه ضمن تأکید بر مسئولیت نهاد دولت در قبال مشکلات عنوان شد که منشأ آلایندگی هم خارجی است و هم داخلی که منشأ داخلی آن تحت کنترل دولت است و نیاز به اراده و اقدام جدی دارد.

وی با تأکید بر لزوم کنترل عوامل تشدید کننده عوامل آلودگی هوا در خوزستان، خاطرنشان کرد: فعالیت ناقص شرکت‌های نفتی،‌ پتروشیمی، سیمانی و فولادی، برداشت آب از سرچشمه‌ها، بی توجهی به طرح‌های آبخیزداری و طرح معروف به طرح مقام معظم رهبری و احیای منابع طبیعی از جمله مواردی است که باید کنترل شود.

نماینده مردم مسجدسلیمان در مجلس خاطرنشان کرد: سازمان‌هایی که عملکرد آنها باعث ایجاد این شرایط شده مثل وزارت نیرو، نفت، جهاد کشاورزی و سازمان محیط زیست باید در این باره پاسخگو باشند و راه‌حل جدی برای حل بحران در استان خوزستان انجام دهند.

جلیلی افزایش آمار بیماری‌های عفونی و تنفسی و به طور کلی افزایش هزینه‌های سلامت،‌ کاهش بیش از ۳۰ درصدی تولیدات کشاورزی، خروج سرمایه‌ها از استان و بی‌ثباتی سرمایه‌گذاری و کاهش شدید درآمدهای گردشگری را از جمله هزینه‌های تحمیل شده به استان خوزستان در اثر آلودگی هوای این استان عنوان کرد.

وی گفت که برای حل مشکل استان خوزستان کنترل منشأ آلودگی با طرح مالچ پاشی، ایجاد مانع بین منشأ آلودگی و جامعه هدف با طرح کمربند سبز شهرها و احیای تالاب‌ها، چشمه‌ها و رودخانه‌ها و کمک به افراد برای حفاظت فردی با توزیع ماسک و شیر بین مردم از جمله ملزومات است.

این نماینده استان خوزستان در ادامه خواستار عملی شدن وعده ۳ درصد سهم مناطق نفت خیز محروم با رعایت سهم ۵۰ درصدی مناطق محروم و ۵۰ درصدی مناطق نفت خیز شد و افزود: همچنین باید با پرداخت فوق‌العاده بدی آب و هوا و جبران خسارت کشاورزان و باغداران به هزینه‌های سلامت مردم کمک کرد.

این نماینده مجلس تأمین تجهیزات مورد نیاز سنجش میزان آلایندگی در تمام شهرستان‌های استان خوزستان و ایجاد ردیف مستقل توسعه پایدار خوزستان در بودجه را از دیگر اقدامات لازم برای حل مشکل آلودگی استان خوزستان عنوان کرد.

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  • پیام یک خوزستانی به آقای سید شریف حسینی و دیگر نمایندگان خوزستان من خودم سه شنبه بین جاده اهواز تا رامهرمز شاهد بودم باد شدید و طوفان تمام گردوخاک از منطقه سه راهی غیزانیه که ۴۰ کیلومتری اهواز است را به سمت اهواز میفرستاد.اصلا گردوخاک ربطی به عراق و عربستان نداره. اصلا گردوخاک ربطی به دولت و خانم ابتکار و استاندار ندارد. باور کنید بعضی واقعا دروغگو و بی وجدان هستن. برای شماها متاسفم که وجدانتان را زیر پا گذاشتی و به دروغ به مردم آدرس غلط می دهی. گردوخاک یک پدیده زیست محیطی است که بر اثر کاهش بارندگی در دشت خوزستان بوجود آمده و به علت خشکسالی چند سال اخیر بیشتر شده. شما اگر نماینده اهواز و خوزستان هستی اگه مرد بودید حق مردم این استان از نفت و گاز و پتروشیمی و صنایع فولاد و نیشکر و آب آشامیدنی سالم را در این چند سال میگرفتید گرد و خاک پیشکش!!! باد شدید ۶۰ کیلومتر در ساعت و گرد و خاک خدا را گردن خانم ابتکار می اندازی تا به منافع شخصی خودت برسی!!! واقعا خجالت بکشید که اسمتون نماینده و تحلیل گر گذاشته اید. حتمن زلزله بم و طوفان و سیل هم کار خانم ابتکار است؟؟ حتمن طوفان شن طبس در سال ۱۳۵۹ هم کار خانم ابتکار بوده؟؟؟ حتمن وقتی گرد و خاک تمام شد اونم کار شما بوده!! برید استغفار کنید که به یک زن فعال در محیط زیست و زحمتکش اهانت میکنید و شان الله و خداوند را غیر مستقیم زیر سوال میبرید. مردم خوزستان جواب ضعف شما نمایندگان استان خوزستان و اهواز در این ۸ سال را اسفند ۹۴ در انتخابات مجلس خواهند داد.