انتقادات شدید استاندار خوزستان از اشتغال تا سواد

عصر جنوب/ asrejonoob.ir: عبدالحسن مقتدایی استاندار خوزستان در شورای آموزش و پرورش استان که صبح امروز برگزار شد اظهار داشت:جایگاهمان در دانشگاه ها از لحاظ خروجی معدل واقعا اسف بار است.

مقتدایی با اشاره به مشکلات اشتغال در استان تاکید کرد:یک سازمانی از ۳۰۰۰ هزار نفر آزمون گرفته است و بومی بودن را یک امتیاز دانسته و معدل را ۱۶ یا ۱۴ قرار داده است وزیر بعدی که آمده گفته است من این را قبول ندارم با اینکه کارهای همه هم انجام شده است بعد از ۳هزارنفر فقط ۱۰۰۰ نفر را موافقت کرد این دریوزگی در اجتهاد است.

وی ادامه داد:در زندان که یک تابی بخورید می بینید عمده آنها جوان ۱۸ تا ۲۰ ساله هستند از ۱۰ نفر که سوال کردم ۸ نفر آنها یا بیسواد بودند یا تحصیلات ابتدایی داشتند فقط یک نفر دیپلم داشت.

استاندار خوزستان تصریح کرد:آن از شرایط اشتغال استان این هم از شرایط علمی که استان دارد قرار هم نیست بگوییم چه کسی مقصر است این محصول کار ما پس از ۳۵ سال در یک استانی است که همه به آن مدیون هستند.

وی ادامه داد:خروجی های آموزش و پرورش استان قرار است فردا مشکلات این استان را حل کنند وقتی معدل اینها ۱۰ و ۱۲و۱۳ است باید با التماس و خواهش تازه استخدامش کنیم آن وقت چنین فردی که مدیر نمی شود.

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.