۳۰ هزار فرآورده آرایشی و بهداشتی قاچاق در خوزستان توقیف و جمع‌آوری شد

عصر جنوب/ asrejonoob.ir: مدیر نظارت بر مواد غذایی معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی اهواز، از توقیف و جمع‌آوری ۳۰ هزار فرآورده آرایشی و بهداشتی قاچاق در ۹ ماهه سال جاری در استان خبر داد.

سیمین فقهی از توقیف و جمع‌آوری بیش از ۳۰ هزار فراورده آرایشی و بهداشتی قاچاق در ۹ ماه سال جاری در استان خبر داد و اظهار داشت: بازدیدهای مشترک مبارزه با قاچاق فرآورده‌های آرایشی و بهداشتی سطح عرضه استان توسط تیم مشترک معاونت غذا و دارو، سازمان صنعت، معدن و تجارت، بازرسی اصناف، نظارت بر اماکن نیروی انتظامی استان از دی‌ماه امسال و بر اساس یک برنامه زمان بندی از پیش تعیین شده آغاز شد.

وی افزود: در بازدیدهای انجام شده در ۹ ماه نخست سال ۹۳ از سطح عرضه محصولات آرایشی و بهداشتی در مراکز عرضه خرده فروشی و عمده فروشی(پخش) استان، تعداد مراکز متخلف ۴۶ واحد صنفی است.

مدیر نظارت بر مواد غذایی معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی اهواز اضافه کرد: تعداد فرآورده‌های آرایشی و بهداشتی قاچاق، تقلبی، توقیف و جمع آوری شده ۳۰ هزار و ۷۶۳ قلم محصول آرایشی و بهداشتی بوده که در قالب ۴۶ پرونده با همکاری سازمان صنعت معدن و تجارت استان برای صدور حکم قضایی و تعیین تکلیف به اداره تعزیرات حکومتی استان ارسال شده است.

فقهی با تاکید بر اینکه آمار کشفیات مذکور نسبت به مدت مشابه سال گذشته سه برابر افزایش یافته است، گفت: از تمام شهروندان و هم استانی‌ها تقاضا می‌کنیم به منظور حفظ سلامتی خود محصولات آرایشی و بهداشتی مصرفی خود را از بین محصولات دارای مجوز بهداشتی و برچسب اصالت و سلامت وزارت بهداشت تهیه کنند.

– فارس

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.