۱۳ نقطه حادثه خیز خوزستان کدامند؟

عصر جنوب/ asrejonoob.ir: رییس پلیس راه خوزستان گفت: از ۸۶ مقطع حادثه​خیز شناسایی‌شده در محورهای موصلاتی خوزستان، ۱۳ مورد در اولویت بازسازی و رفع اشکال قرار دارند که ضرورت رسیدگی به این نقاط از سوی پلیس راه به استانداری خوزستان اعلام شده است.

 

سرهنگ قاسم قدرتی گفت: ضروری است بخشی از اقدامات در کوتاه‌مدت به منظور سامان‌دهی این نقاط تا پیش از عید نوروز سریعا انجام شود و بخش دیگر ایمن‌سازی نقاط حادثه​خیز در درازمدت و برای سال آینده پیگیری گردد.

 

وی اظهار داشت: ۴۵ درصد از تصادفات رانندگی جاده​های خوزستان در این ۱۳ مقطع رخ می​دهد که اگر این نقاط ترمیم شوند، نقش عمده‌ای در کاهش تصادفات شده و وضعیت جاده​های استان دگرگون خواهد شد.

 

قدرتی با اشاره به مقاطع حادثه‌خیز جاده‌های خوزستان، عنوان کرد: مسیر اهواز – اندیمشک جاده پرحادثه​ای است که از میان شهرها، شهرک​ها و روستاهای بسیاری می‌گذرد. این جاده ترانزیتی که کریدور مواصلاتی شمال به جنوب کشور است، از وسط مناطق شهری رد می​شود که شهر شوش یکی از آنهاست.

 

وی ادامه داد: به معاونت عمرانی استانداری خوزستان پیشنهاد داده​ایم که مسیری جایگزین از اندیمشک به اهواز با در نظر گرفتن مسافت و زمان، ایجاد شود تا شاهد کاهش تصادفات در این محور باشیم.

 

رییس پلیس راه خوزستان گفت: همچنین ضروری است خط دوم جاده بهبهان – رامهرمز احداث شود. سه راهی قیزانیه به هفتگل نیز باید در اولویت ترمیم قرار گیرد؛ میزان بالای تصادفات در این جاده بیانگر ضرورت رسیدگی به این مسیر است.

 

وی افزود: جاده ماهشهر به رامشیر، مسیر هفتگل به باغملک، باغملک به ایذه و ایذه به دهدز نیز نیاز ضروری به رسیدگی دارند. همچنین محور امیدیه به دیلم مسیری پرحادثه است و تسریع در ایجاد باند دوم این جاده به کاهش حوادث در این مسیر کمک خواهد کرد.

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  • همین جاده رو اندیمشک به اهواز داره که اینو هم میخواین بگیرین واقعه متاسفم جاده ای که مستقیم هست و کوچکترین پیچ و خمی در اون نیست چطور میتونه حادثه خیز باشه؟؟؟ رئیس پلیس جان بجای جایگزینی بفکر به سازی و ترمیم اسفالت باش