«داعش» وزیر دفاع آمریکا را برکنار کرد؟!

عصر جنوب: گروه تروریستی داعش موسوم به خلافت اسلامی با انتشار تصاویری در توئیتر مدعی شد که این گروه مسئول عزل چاک هاگل، وزیر دفاع آمریکا است.

به گزارش روزنامه دیلی میل، شبه نظامیان داعش روز دوشنبه پیامی را با عنوان داعش وزیر دفاع آمریکا را سرنگون کرد، منتشر کرد. آن‌ها همچنین تصویری از چاک هاگل، وزیر دفاع آمریکا منتشر کردند که نشان می‌دهد سر وی با چاقو بریده شده است. این گروه تصاویر مضحک دیگری نیز از باراک اوباما، منتشر کرد. این پیام توئیتری در حالی منتشر شده که وزیر دفاع آمریکا از سمت خود کناره گیری کرد و اوباما نیز موافقت خود را با آن اعلام کرد.

در پیام‌های دیگر این گروه نیز آمده است: “اوباما؛ تو شکست خورده‌ای”، “هاگل؛ سر توی دیوانه را باید برید” دیده می‌شود. بسیاری از منابع آگاه در کاخ سفید تایید کرده‌اند که چاک هاگل به دلیل فشارهای باراک اوباما استعفا کرده‌ است. مقام‌های آمریکایی می‌گویند باراک اوباما روز جمعه هفته گذشته تصمیم خود را گرفت و به چاک هاگل گفت که از سمت وزارت دفاع استعفا دهد. هاگل پیشتر با برجسته کردن خطر داعش به اوباما هشدار داده بود اما وی در سخنرانی خود با نوپا خواندن داعش سخنان هاگل را کم اهمیت خواند.

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.