راهپیمایی بزرگ مردم مهاباد درحمایت از مردم کوبانی

عصر جنوب: اقشار مختلف مردم مهاباد عصر امروز (چهارشنبه) برای دومین روز متوالی با حضور در خیایان های شهر در حمایت از مردم شهر ‘کوبانی’ سوریه، راهپیمایی کردند.

به گزارش ایرنا، فراخوان برگزاری این تجمع انسان دوستانه در ابتدا در فضای مجازی برای حمایت از مردمان منطقه کوبانی سوریه که در محاصره نیروهای گروهک تکفیری داعش قرار دارند انجام شد و پس از آن نیز به صورت خودجوش توسط شهروندان مهابادی تداوم یافت .
شرکت کنندگان دراین تجمع که شمار آنها به بیش از یک هزار نفر می رسید ابتدا در میدان جمهوری اسلامی شهر مهاباد تجمع کرده و سپس با سردادن شعارهایی در محکومیت گروه تروریستی داعش اقدام به برگزاری راهپیمایی کردند.
راهپیمایان با در دست داشت دست نوشته هایی به زبان های کردی و فارسی با عناوین ‘کوبانی’ ، ‘ زنده باد مقاومت مردم کوبانی’ ، ‘مرده باد داعش’ و ‘ کوبانی تنها نمی ماند’ در خیابان های جمهوری اسلامی و صلاح الدین ایوبی غربی شهر مهاباد حرکت کردند.
شرکت کنندگان دراین راهپیمایی با سردادن شعارهای ‘مرگ بر داعش’ ، ‘کردستان گورستان داعش’ و ‘کوبانی کوبانی’ با محکومیت حملات گروهک تروریستی داعش علیه مردم بی دفاع کرد منطقه کوبانی سوریه، خواستار اقدام مجامع بین المللی برای کمک به مردم این منطقه شدند.
در ادامه این مراسم حاضران با تجمع در میدان آزادی شهر پرچم کشورهای امریکا و رژیم اشغالگر قدس را به آتش کشیده و پس از ان با یک دقیقه سکوت با مردم کوبانی اظهار همدردی کردند .
شهروندان مهابادی روز گذشته نیز با تجمع در میدان جمهوری اسلامی این شهر ضمن اظهار همدردی با مردم بی دفاع منطقه کوبانی حملات جنایتکارانه گروهک تروریستی داعش را علیه این منطقه محکوم کردند.
* مردم شهرهای بوکان و سردشت در حمایت از مردم کوبانی راهپیمایی کردند
اقشار مختلف مردم شهرهای کردنشین سردشت و بوکان در جنوب آذربایجان غربی عصر امروز (چهارشنبه) با برگزاری راهپیمایی در خیابان های این شهرها حمایت خود را از مردم شهر ‘کوبانی’ سوریه اعلام کردند.
در راهپیمایی مردم شهرستان مرزی سردشت بیش از یک هزار نفر از اقشار مختلف مردم کردزبان این شهرستان حضور داشتند که در خیابان وحدت اقدام به راهپیمایی کردند.
راهپیمایان در حالیکه دست نوشته ها و بنرهایی در محکومیت گروهک تروریستی داعش در دست داشتند با سردادن شعارهای ‘مرگ بر داعش’ و ‘ کوبانی کوبانی’ و ‘ کوبانی تو تنها نیستی’ اقدام به راهپیمایی کردند .
این عده از راهپیمایان همچنین با سردادن شعارهای از دولت ترکیه خواستند تا برای حمایت از مردمان منطقه کوبانی سوریه که در محاصره نیروهای گروهک تکفیری داعش قرار دارند نیروی نظامی به این منطقه اعزام کند.
نظیر این راهپیمایی عصر امروز در شهر بوکان نیز برگزار شد که در این راهپیمایی حاضران با حمل دست نوشته هایی به زبان های کردی و فارسی با عناوین ‘کوبانی’ ، ‘مرده باد داعش’ و ‘جامعه بین الملل خجالت خجالت’ در بلوار بیمارستان این شهر حرکت کردند.

 

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.