اعضای الاحوازیه در دانمارک آزاد شدند

عـصــر جـنــوب| asrejonoob.ir: پلیس دانمارک سه عضو گروه “جنبش الاحواز” را آزاد کرد. این افراد به دلیل “ستایش” حمله‌ مرگبار شهریورماه علیه رژه نظامی در اهواز، چندین ساعت مورد بازجویی پلیس قرار گرفتند، اما در نهایت به گفته دادستانی دلیلی برای ادامه بازداشت آنان تا پیش از برگزاری جلسه دادگاه وجود نداشته است. پلیس دانمارک هویت این سه نفر را فاش نکرده است.

در حمله خونین ۳۱ شهریور (۲۲ سپتامبر) به رژه نیروهای مسلح در اهواز دستکم ۲۴ نفر کشته و ۶۰ نفر دیگر زخمی شدند. در میان مجروحان، غیرنظامیان تماشاگر رژه هم بودند.

سرویس امنیتی دانمارک ماه گذشته تهران را به برنامه‌ریزی برای ترور اعضای جنبش عربی آزادیبخش الاحواز در خاک این کشور متهم کرده و در همین رابطه یک ایرانی را نیز دستگیر کرد. دانمارک در همین رابطه سفیر ایران در کپنهاگ را نیز احضار کرده و همچنین سفیر خود در تهران را نیز برای مشاوره به کشور فراخواند.

جمهوری اسلامی بارها دانمارک، هلند و بریتانیا را متهم به پناه‌ دادن به اعضای این گروه کرده است. تهران اتهامات وارده از سوی دانمارک را رد می‌کند. محمدجواد ظریف، وزیر خارجه ایران در واکنش به این موضوع گفته بود که جمهوری اسلامی نیز خواستار روشن شدن پرونده “حمله تروریستی در دانمارک” است و این آمادگی را دارد که با مقامات امنیتی دانمارک در این زمینه همکاری کند.

مطالب پیشنهادی