عارف: در انتخابات اسفند مشخص می‌شود که اصلاح‌طلبان ۸ درصد رأی دارند یا ۸۰ درصد؟

عصر جنوب/ asrejonoob.ir: عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی تاکید کرد اصلاح طلبان در اسفند امسال نشان خواهند داد که هشت درصد رای دارند یا هشتاد درصد.
این سخنان محمدرضا عارف، واکنشی به ادعای روزنامه کیهان بود که بعد از انتخابات ریاست جمهوری بارها بر رای هشت درصدی اصلاح طلبان تاکید کرد. به گزارش امید، دکتر محمدرضا عارف در جمع پرشور دانشجویان دانشگاه شهید باهنر کرمان بر ضرورت پشتیبانی از تیم مذاکره کننده هسته ای تاکید کرد. مهمترین فرازهای سخنان عارف به شرح زیر است:

* تیم مذاکره کننده هسته ای یکی از خبره ترین گروه های مذاکره کننده است که در چارچوب سیاستهای نظام تاکنون عمل کردند.
* انتقادهای زیادی به عملکرد صداو سیما در جامعه مطرح است.رسانه ملی باید فراجناحی باشد.امیدوارم در مدیریت جدید این رسانه بگونه ای عمل شود که فراجناحی بودن ان حس شود.
* اقدامی که اقای کوچک زاده به عنوان نماینده مجلس در قبال اقای ظریف انجام داد مورد تایید نیست و به همین دلیل تاکید داریم باید اصلاحاتی در مجلس صورت بگیرد که مجلس شریک دولت باشد نه رقیب آن.
* از تصمیمی که در انتخابات ریاست جمهوری گرفتم بسیار خوشحالم چون تصمیمی بود که به نفع کشور تمام شد. البته باید بگویم در فضایی وارد عرصه انتخابات شدم که اصلاح طلبان امیدی به حضور در انتخابات و پیروزی در آن نداشتند و همان زمان هم گفتم اگر بزرگانی مانند اقایان هاشمی و خاتمی وارد شوند به خاطر تعهد اخلاقی که دارم انصراف خواهم داد و تاکید کردم به هر نتیجه ای با محوریت آقای خاتمی گرفته شود تمکین خواهم کرد.
* برخی رفتارهای نمایندگان مجلس شبهه دخالت قوه مقننه در قوه مجریه را دارد.
* دانشگاه تک بعدی هیچ سنخیتی با ارزشها و گفتمان انقلاب ندارد و اگر به این سمت بریم ضرر خواهیم کرد.
* آرامش گورستانی در دانشگاه را نمی خواهیم.

باید از حاشیه‌ها عبور کرد

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام رمز پیروزی انقلاب اسلامی را همدلی و همزبانی دانست و تاکید کرد: شعار همدلی وهمزبانی تنها یک شعار یک ساله نیست بلکه راهبرد نظام ما برای دست یافتن به اهداف انقلاب اسلامی است. دکتر محمدرضا عارف در بدو ورود به شهر کرمان با حضور در مزار شهدای این شهر نسبت به مقام شامخ شهدای انقلاب و جنگ تحمیلی ادای احترام کرد.

وی سپس در جمع خبرنگاران در خصوص اهداف سفر خود به کرمان گفت: هدف اصلی از حضور در شهر کرمان دیدار با مردم خون‌گرم و مومن استان کرمان است، البته به دعوت دانشگاه شهید باهنر کرمان، در جمع دانشجویان و دانشگاهیان این دانشگاه حضور خواهم یافت.

عارف سخنرانی در جمع نخبگان استان کرمان را یکی دیگر از اهداف سفر خود اعلام کرد و در پاسخ به سوالی در مورد راهکارهای رسیدن به همدلی و همزبانی بین مردم و مسئولان گفت: رمز پیروزی انقلاب اسلامی ایران همدلی و همزبانی بوده است و در مقطع فعلی باید از حاشیه‌ها عبور کرد و به شعار همدلی و همزبانی به عنوان راهبرد اصلی نظام نگاه کرد.

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.