۲۷ درصد نفت کشور در هویزه است

عصر جنوب/ asrejonoob.ir: فرماندار هویزه گفت: ۲۷ درصد نفت کشور در میادین نفتی این شهرستان موجود است.

عبدالرضا سعیدنیا صبح امروز در جمع خبرنگاران، با بیان اینکه ۶۰ درصد نفت استان در آینده از میادین نفتی این شهرستان استخراج می‌شود اظهار کرد: پنج میدان نفتی بزرگ در شهرستان هویزه وجود دارد و بسیاری از میادین نفتی با کشور عراق مشترک هستند.

وی با اشاره به اینکه ۲۷ درصد نفت کشور در هویزه موجود است افزود: باید تلاش کنیم زودتر از این میادین بهره‌برداری کنیم زیرا کشور عراق بهره برداری را آغاز کرده است.

فرماندار هویزه تصریح کرد: بزرگترین پالایشگاه کشور موسوم به طرح إن.جی.إل در این شهرستان در حال احداث بوده و در میدان آزادگان شمالی با ۸۲ درصد پیشرفت همراه است.

سعیدنیا با اشاره به وضعیت اشتغال در این شهرستان خاطرنشان کرد: وضعیت و آمار اشتغال در هویزه قابل قبول است و هم‌اکنون ۶ هزار نفر در میادین نفتی این منطقه مشغول فعالیت هستند.

به گزارش خبرگزاری فارس، ساختمان دادگستری این شهرستان با حضور هیئت عالی قضایی استان و افشارنیا رئیس دادگستری خوزستان افتتاح شد.

در این مراسم رئیس دادگستری خوزستان، شهرستان هویزه را کم‌جرم‌ترین و کم‌تنش‌ترین شهرستان استان معرفی کرد.

 

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  • با سلام چه فایده دارد موقعی که مسولان شرکت نفت نسبت به استخدام نیروهای بومی اهمیت نمی دهند و نیروها را از استان های دیگه تامین میکنند من فارغ التحصیل رشته شیمی هستم و مدت دو سال دنبال کار هستم از همه جای ایران نیرو میگیرن اما بچه های بومی را قبول ندارن برای فرماندار هویزه متاسفم که ساکت نشستند و هیچ اقدام موثری انجام نمی دهند
  • مسولان کشوری برای این معضل اقدام کنند هویزه در زمان جنگ با خاک یکسان شد و حقش بیشتر از اینها هست