از اعضای ستاد نماز جمعه هندیجان تقدیر شد

عصر جنوب/ asrejonoob.ir: به مناسبت پنجم مرداد ماه و سالروز اقامه اولین نماز جمعه بعد از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی که توسط مجاهد عالی قدر مرحوم حضرت آیت الله سید محمود طالقانی اقامه شد به همین مناسبت از اعضای ستاد اقامه نماز جمعه هندیجان در سالن اجتماعات فرمانداری از آنها تقدیر و قدر دانی شد.در این جلسه فرماندار و معاون فرماندار و امام جمعه و مسئولین اجرایی حضور داشتند.
در این مراسم امام جمعه هندیجان گفت: اقامه نماز جمعه  بهتر از روز جمعه  نیست ؛ در این روز از خروج از منزل تا مصلای نماز جمعه آتش بر انسان و بدن او حرام می شود.
حجت الاسلام و المسلمین علی شمیل پور گفت:  از فرماندار و معاون فرماندار هندیجان و مسئولین مربوطه که  در جهت حمایت از ستاد نماز جمعه و پشتیبانی مادی و معنوی  از فعالیت های فرهنگی با ما  همیاری و همکاری کرده اند تقدیر و تشکر می کنیم.
وی همچنین افزود: ما در هندیجان مشکل مکانی برای برگزاری نماز جمعه داریم و متاسفانه مسجد جامع شهرستان هندیجان برای برگزاری نماز جمعه کفاف جمعیت را نمی کند و  باید مصلا  احداث شود و  همچنین وسیله ایاب و ذهاب برای مردم  فراهم شود.
احمد جعفری نسب فرماندار شهرستان هندیجان نیز در این جلسه گفت:  پنجم مرداد ماه سالروز اولین  اقامه نماز جمعه ایران را گرامی می داریم. تشکیل این جلسه دو هدف در پی دارد؛ اول آن که تقدیر و تشکر از شما برادران مومن اعضای ستاد نماز جمعه است. دوم این است که شما اعضای ستاد نماز جمعه فقط یک مزد و مزایا دریافت می کنید که آن هم معنوی و الهی است و خبری ازمادیات نیست، چرا که مجموعه ای از مردم را دور هم جمع می کنید و به آنها خدمت می کنید و آنها از انزوا و فرد گرایی خارج می کنید.
وی در پایان ادامه داد: قرار بر این بود که شرکت پتروشیمی ماهشهر مبلغی برای کارهای فرهنگی به شهرستان هندیجان اختصاص دهد که ما آن را در اختیار ستاد نماز جمعه هندیجان قرار می دهیم و نقدی نیست فقط تجهیزات لازم برای ستاد نماز  جمعه میتوان خریداری کرد، البته فقط در حد حرف زدن است و هنوز قطعی نشده است،حق مردم هندیجان بیش از اینها می باشد، اما چیزی که از صنایع پتروشیمی ماهشهر به مردم هندیجان می رسد  کمتر از آن است که بتوان کار بزرگی کرد شهرستان هندیجان در معرض آلودگی محیط زیست دریایی است که انتظار است مسولان صنایع پتروشیمی منطقه ویژه با توجه به محروم بودن مردم هندیجان از نظر اعتبارات توجه خاصی بکنند تا ما بتوانیم با کمک مسولان منطقه ویژه  کاری در حق مردم هندیجان انجام بدهیم.
خبرنگار هندیجان: محمد مهدی صادقی
مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.