شهردار هندیجان: مسئولین حق مردم هندیجان از شرکت فلات قاره را بگیرند

عصر جنوب/ asrejonoob.ir: شهردار هندیجان در گفتگو با خبرنگار عصر جنوب گفت: مسئولین استان خوزستان می بایست نسبت به حقوق از دست رفته مردم هندیجان که سالهاست به حساب اداره کل امور مالیاتی استان بوشهر واریز می شود اقدام نمایند.

غلامرضا درویشی شهردار هندیجان در ادامه افزود: نفت هندیجان از دو میدان نفتی بحرکانسر و میدان هندیجان که توسط لوله جهت پالایش به شرکت فلات قاره ایران که به منطقه  امام حسن در استان بوشهر انتقال می یابد است، که ارزش افزوده آن بالغ بر ۲ میلیارد تومان است که این مبلغ حق و حقوق مردم مظلوم و محروم هندیجان می باشد که یک ریال آن هم به هندیجان تعلق نمی گیرد که متأسفانه این مبلغ به استان بوشهر واریز می شود.
 شهرار هندیجان
درویشی بیان کرد: از استاندار پر تلاش و فهیم  استان خوزستان می خواهم نسبت به استرداد مبلغ فوق به شهرستان هندیجان اقدام نمایند تا  مردم هندیجان از حق و حقوق خود بهره مند شوند.
شهردارهندیجان تصریح کرد: هندیجان در جنوب شرق ماهشهر قرار دارد و با داشتن میدان های بزرگ نفتی از طرفی با آلایندگی های زیست محیطی پتروشیمی ها مواجه است و از  طرفی دیگر از عایدات سود نفتی بهره نمی برد.
وی تأکید کرد: امیدواریم مسئولان توجه خاصی در این خصوص به هندیجان داشته باشند که اگر این امر تحقق یابد توسعه شهری هندیجان سرعت بیشتری خواهد گرفت.
مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.