ناحیه پخش ماهشهر سوخت نفتگاز هندیجان را جیره بندی کرده است! + سند

عصر جنوب/ asrejonoob.ir: رئیس جایگاه سوخت خلیج فارس شهرستان هندیجان درگفتگو با خبرنگار عصر جنوب در هندیجان گفت: ناحیه پخش فراورده های نفتی ماهشهر با جیره بندی  کردن سوخت نفتگاز جایگاههای  شهرستان هندیجان را به تعطیلی  کشانده است.

مراد حیاتی رئیس جایگاه سوخت خلیج فارس شهرستان هندیجان در ادامه گفت: ناحیه پخش ماهشهر طی نامه ای  مورخه۹/۹/۹۳ به شماره ۱۲۴۱۴/۹۰۹  سهمیه  سوخت نفت وگاز را در کلیه جایگاه های این شهرستان به ۱۴۰۰۰ لیتر کاهش داده که فقط ۴ الی ۶ ساعت سوخت جایگاه را تأمین می کند و مابقی ساعات، جایگاه فاقد سوخت نفت و گاز می باشد.

مراد حیاتی بیان کرد:این در حالی است که  قبلاً سهمیه سوخت این جایگاه روزانه ۴۵۰۰۰ لیتر بوده است اما متأسفانه ناحیه پخش فراورده های نفتی ماهشهر با کار شکنی های خود حقوق مردم هندیجان را تضییع نموده و  بدون هیچگونه بررسی و توجیه قانونی تنها با حرف های بی اساس اینکه سوخت در شهرستان هندیجان قاچاق می شود حقوق مردم محروم هندیجان را پایمال می کنند. اما این در حالی است که سیستم توزیع سوخت در کلیه جایگاه های کشورهوشمند بوده و هر گونه سوخت گیری صرفاً با کارت سوخت و ثبت در سیستم سامانه هوشمند انجام می گیرد و بدین طریق هر گونه عملیات سوخت گیری تحت کنترل سامانه می باشد و لذا طبق اطلاعیه های صادره از خود ناحیه پخش فراورده های ماهشهر جایگاه می بایستی ۲۴ ساعته فعالیت داشته و سوخت مردم را تأمین نمایند.

وی عنوان کرد: این اقدامات مغرضانه و بدون بررسی ناحیه پخش ماهشهر باعث سرگردانی  کشاورزان،دامداران و کامیون داران و مردم عادی  شده و  جهت سوخت گیری باید ساعت ها سرگردان بوده و وقت خود و زندگی را هدر بدهند.

رئیس جایگاه سوخت هندیجان اظهار کرد: انبار ماهشهر به علت تک مخزنه بودن تعطیل و فقط یک روز در میان بارگیری می کند و رئیس ناحیه ماهشهر بجای پیگیری برای گرفتن مخزن  ذخیره و اضافه نمودن مخازن بارگیری انبارخود هیچ گونه تلاشی ننموده و متأسفانه جهت رفع مشکل کمبود مخازن انبار خود  مبادرت به کاهش سهمیه سوخت جایگاه ها نموده که تشویقی ماهانه خود را تحت عنوان صرفه جویی در سوخت از مسئولین مافوق دریافت نماید که در واقع ندادن سوخت به مردم است و ضمناً نامبرده تنها برای مردم شهرستان هندیجان مبادرت به چنین کاری نموده و از اعمال کاهش سوخت در جایگاه های تابعه شهرستان خود،خودداری نموده است.

حیاتی تأکید کرد: رونوشت نامه مذگور به فرماندار شهرستان ارسال گردیده است لذا از مسئولین امر تقاضای رسیدگی و ارسال سوخت کافی برای مردم می نمایم ،در حالی که جایگاه مذکور حد فاصل ۳ استان بوشهر ،فارس و خوزستان بوده که اکثر کاروان راهیان نور و اعزامی  از استان های دیگر از جایگاه مذکور عبور نموده و باید سوخت کاروان های فوق را که اکثراً اتوبوس ها و مینی بوس ها می باشد تأمین نماید و با ارسال چنین مقدار کمی سوخت هرگز نمی تواند پاسخ گوی مراجعین داخلی باشد، چه برسد به تأمین سوخت چنین کاروان های مسافرتی و زیارتی.

وی خاطر نشان کرد: عدم ارسال سوخت به مردم شهرستان به رجب پور مدیر بازرگانی پخش فراورده های نفتی تهران  به طور مکتوب در جلسه هیأت مدیره مورخه ۱۹/۹/۹۳ که در ماهشهر برگزار گردید شخصاً تحویل داده ولی تا کنون هیچ اقدام مؤثری جهت افزایش سهمیه سوخت شهرستان انجام نگرفته است و در جلسه مورخه ۲۹/۹/۹۳ فرمانداری هندیجان مجدداً مشکل عدم ارسال سوخت نفت و گاز به مقدار کافی به جایگاه را مطرح کردم.

رئیس جایگاه سوخت در پایان گفت: لذا جای دارد مسئولین پخش فرآورده های نفتی به سهمیه ناحیه ماهشهر و میزان برداشت روزانه میان جایگاه ها را بررسی تا توزیع ناعادلانه از طرف ناحیه و اجحاف در حق مردم شهرستان را متوجه و ضمن برخورد با رئیس پخش ناحیه ماهشهر و ارسال سوخت مورد نیاز مردم هندیجان نسبت به عدالت و یکسان سازی سوخت در تمام جایگاه ها اقدام نمایند.

لازم به ذکر است مجوز ایجاد ناحیه پخش فراوده های نفتی در هندیجان صادر شده و دفتر موقت آن توسط مسئولین شرکت پخش فراوده های نفتی  منطقه آبادان افتتاح گردید ولی تاکنون ناحیه پخش فراورده های نفتی در هندیجان بطور رسمی آغاز به کار نکرده ، که نیازی به تردد اهالی شهرستان با توجه به بعد مسافت و خطرات جاده ای به شهرستان ماهشهر نباشد.

ما امیدواریم  با  تلاش های مسئولین استان خوزستان و بخصوص فرماندار شهرستان هندیجان این مشکل نیز حل و مرتفع گردد تا مردم شهرستان در آسایش و رفاه باشند.

IMG-20150103-WA0000

 

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.