امام جمعه هفتکل: فاضلاب دومین شهر نفتخیز خاورمیانه در کانال‌های روباز دفع می‌شود

عصر جنوب – asrejonoob.ir: امام جمعه هفتگل گفت: هفتگل سیستم دفع فاضلاب بهداشتی ندارد به همین خاطر فاضلاب دومین شهر نفتخیز خاورمیانه در کانال‌های روباز دفع می‌شود.
حجت‌الاسلام والمسلمین علی خلیلی‌ پیربلوط در گفت‌وگو با تسنیم با اشاره به برخی از مشکلات هفتگل اظهار داشت: علی رغم این که هفتگل منابع زیادی دارد ولی یکی از شهرهایی است که سیستم دفع فاضلاب بهداشتی ندارد.

وی بیان کرد: کانال‌های دفع آب‌های سطحی در سطح شهر وجود دارد که رو باز هستند و متاسفانه فاضلاب شهر نیز از طریق همین کانال‌ها جمع‌آوری می‌شود.

امام جمعه هفتگل با یادآوری این نکته که کانال‌های موجود در سطح شهر از قدیم وجود داشته‌اند و برای دفع فاضلاب ساخته نشده‌اند، تصریح کرد: سرریز شدن فاضلاب به این کانال‌ها کار غیر بهداشتی است و مشکلات زیادی نیز برای شهروندان به وجود آورده است.

وی اجرای طرح سیستم دفع بهداشتی فاضلاب را یکی از مهترین اقدامات برای برطرف کردن مشکلات دومین شهر نفتخیز خاورمیانه بیان کرد و افزود: اجرای این طرح هزینه زیادی برای دولت ندارد زیرا هفتگل شهر کوچکی است و پراکندگی زیادی ندارد.

حجت‌الاسلام والمسلمین خلیلی‌ پیربلوط با تاکید بر این نکته که اجرای طرح سیستم دفع بهداشتی فاضلاب هفتگل هزینه زیادی برای دولت ندارد، تصریح کرد: با انجام این کار یکی از مهمترین دغدغه‌های بهداشتی مردم این شهر نفتخیز برطرف می‌شود.

وی در ادامه با یادآوری این نکته که اعتبار مورد نیاز اجرای طرح سیستم دفع بهداشتی فاضلاب هفتگل خیلی ناچیز است، اظهار امیدواری کردن مسئولان هفتگل و استان این موضوع را پیگیری کنند تا این مسئله به زودی حل شود.

امام جمعه هفتگل اضافه کرد: مسئولان آب و فاضلاب خوزستان نیز عنایت ویژه‌ای به شهر محروم هفتگل داشته باشند و برای حل مسئله فاضلاب این شهر نفتخیز اقدامات لازم را انجام دهند.

عصر جنوب را در در تلگرام دنبال کنید… (کلیک کنید)

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  • سلام. متاسفانه شرکت های آبفا عملا تعطیل هستند. فاضلاب شهر اهو از دفع نشده و اکثرا در سطح خیابانها جاری هستند.