کشف و ضبط محموله دارویی دامی غیر مجاز در دزفول

عـصــر جـنــوب| asrejonoob.ir: به گزارش عصرجنوب به نقل از روابط عمومی اداره کل دامپزشکی خوزستان دکتر محسن ورجاوند رئیس اداره دامپزشکی شهرستان دزفول در این خصوص اظهار داشت: پیرو گزارشات واصله مبنی بر نگهداری و توزیع دارو و واکسن دامی غیر مجاز در بازار قدیم بازرسان این اداره با ارزیابی محل توزیع بصورت نامحسوس طی عملیات از پیش تعیین شده با دستور مقام محترم قضایی و همکاری عوامل زحمتکش نیروی انتظامی و آتش نشانی وارد یک باب منزل خالی از سکنه گردیده و بیش از ۶۰ قلم دارو و واکسن ایرانی و خارجی غیر مجاز و قاچاق کشف و ضبط گردیدند. که با توجه به حجم بالای اقلام توسط دو خودروی وانت به اداره دامپزشکی دزفول منتقل شدند .

محسن ورجاوند افزود : داروها و واکسن ها که به صورت غیر مجاز تهیه گردیده و به فروش میرسیدند در شرایط کاملاً غیر بهداشتی و فاقد زنجیره سرد نگهداری گردیده و به دامداران بی اطلاع عرضه می گردیدند .

 وی تاکید کرد: کلیه اقلام دارویی و واکسن های دامی باید توسط داروخانه ها و مراکز مایه کوبی مجاز دارای پروانه فروش از اداره دامپزشکی و پس از بررسی نیازمندی و بیماری های دامی توزیع می گردند .

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان دزفول در پایان خاطرنشان کرد: شهرستان دزفول دارای ۸ داروخانه دامی و ۷ مرکز واکسیناسیون می باشد که با کمک اداره دامپزشکی کلیه خدمات بهداشتی ، درمانی و پیشگیری از بیماری های دامی برای دامداران شهرستان انجام می دهند .

مطالب پیشنهادی