ترک تحصیل ۴۰ هزار دانش آموز مقطع ابتدایی در دزفول

عصر جنوب – asrejonoob.ir: معاون آموزش ابتدایی مدیریت آموزش و پرورش دزفول گفت: بیش از ۴۰ هزار دانش آموز دختر و پسر مقطع ابتدایی در واحدهای آموزشی مختلف شهری و روستایی شهرستان دزفول ترک تحصیل کردند.

سودابه دستی‌ترک عصر امروز در جشنواره جابر بن حیان دزفول اظهار داشت: توجه به حوزه آموزش و پرورش و تأمین نیازهای آن یک ضرورت مهم در مسیر اعتلای فردی و فرهنگی جامعه است.

وی افزود: اگر ما به آموزش و پرورش و نیازهای آن به عنوان یک اصل مهم فرهنگی و اجتماعی، نگاهی مؤثر و مثبت داشته باشیم بسیاری از مشکلات موجود و معضل‌های اخلاقی جامعه کاسته و رفع می‌شود.

معاون آموزش ابتدایی مدیریت آموزش و پرورش دزفول عنوان کرد: دزفول نیز در این حوزه، دارای جمعیتی جوان و با ظرفیت و مستعد بوده و همین مقوله بیش از گذشته لزوم توجه به خدمات این حوزه را مطرح و بیان می‌کند.

وی گفت: متاسفانه و با وجود رشد خدمات آموزشی در حوزه‌های مختلف بیش از  ۴۰ هزار دانش‌آموز دختر و پسر مقطع ابتدایی در  واحدهای آموزشی مختلف شهری و و روستایی شهرستان دزفول ترک تحصیل کرده‌اند.

دستی‌ترک بیان کرد: این دانش آموزان در مقاطع تحصیلی اول تا ششم ابتدایی و به علت مشکلات مختلف فردی از ادامه تحصیل بازمانده‌اند که در این مسیر باید به دنبال کاهش این جمعیت در شهرستان باشیم.

وی افزود: همچنین در حال حاضر، بیش از ۲ هزار معلم و کادر آموزشی در مقطع ابتدایی شهرستان و در بخش‌ها و واحدهای آموزشی مختلف شهرستان دزفول به تعلیم و تربیت دانش‌آموزان می‌پردازند که همین مقوله بیش از گذشته توان و نیازهای شهرستان را در این حوزه مطرح می‌کند.

معاون آموزش ابتدایی مدیریت آموزش و پرورش دزفول بیان کرد: ما باید بیش از گذشته به دنبال اعتلای آموزشی شهرستان باشیم چرا که آموزش مهم‌ترین محور فرهنگی جامعه بوده و نقش مهمی در تربیت و توسعه آگاهی اقشار مختلف اجتماعی دارد و توجه مناسب به این حوزه زمینه توسعه پایدار شهرستان را بیش از گذشته فراهم می‌کند.

عصر جنوب را در در تلگرام دنبال کنید… (کلیک کنید)

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  • با عرض سلام و خسته نباشید کاش نسبت به اصلاح خبرتون اقدام می کردین . از سایت پربیننده ای مثل شما بعید چنین خبر اشتباهی رو اصلاحیه نزنه. آمار کل دانش آموزان ابتدایی دزفول ۳۷۰۰۰ دانش آموزه و میزان مردودی در خرداد تقریبا ۴۰۵ دانش آموز بوده و ترک تحصیل اصلا نداشتیم . جشنواره هم جشنواره تجلیل از برگزیدگان حوزه ابتدایی بوده و عصر هم نبوده ، صبح بوده تو تالار مهتاب ممنون از خبررسانیتون
  • این آمار را درست داده؟
  • فاجعست