نیروگاه سیکل ترکیبی دزفول احداث می‌شود

عصر جنوب – asrejonoob.ir: فرماندار ویژه دزفول گفت: با هدف توسعه اقتصادی شهرستان نیروگاه سیکل ترکیبی در دزفول احداث می‌شود.

حبیب الله آصفی اظهار داشت: با هدف توسعه اقتصادی و گسترش فرصت‌های شغلی، امسال طرح‌های مختلفی برای عمران و پیشرفت این شهرستان پیش بینی شده است.

وی افزود: با اجرای این طرح‌ها، پیشرفت و توسعه شهرهای شمالی استان خوزستان فراهم و  با بهره برداری از آن‌ها، این منطقه از یک بستر اقتصادی مناسب برخوردار می‌شود.

فرماندار ویژه دزفول عنوان کرد: به همین جهت و با هدف توسعه اقتصادی شهرستان، نیروگاه سیکل ترکیبی در  شمال خوزستان و شهرستان دزفول احداث و بهره برداری می‌شود.

وی گفت: این نیروگاه با ظرفیتی بالغ بر ۵۰۰ مگاوات در شهرستان طراحی و تکمیل و افتتاح و زمینه تأمین نیاز بخش‌های مختلف شهری به خدمات این حوزه و توسعه صادرات در این زمینه را  بیش از گذشته فراهم می‌کند.

آصفی بیان کرد: این طرح عظیم صنعتی در حوزه انرژی، برای بیش از ۶۰۰ نفر فرصت اشتغال زایی ایجاد و زمینه رفع محرومیت شهرستان در زمینه فرصت‌های شغلی را فراهم می‌کند.

وی افزود: نیروگاه سیکل ترکیبی دزفول با سرمایه گذاری ۳۲۰ میلیون یورو در زمینی به مساحت ۳۰ هکتار ساخته می‌شود و برای ساخت و بهره برداری از آن جدیدترین تجهیزات مورد نیاز  در پروژه به کار گرفته می‌شود.

فرماندار ویژه دزفول اظهار کرد: اجرای این طرح، پس از انجام مراحل قانونی و تأمین زیر ساخت‌های مالی و قانونی در کم‌ترین زمان ممکن آغاز و بهره برداری می‎‌شود.

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.