دستگیری کلاهبردار سکه‌های تقلبی در دزفول

عصر جنوب/ asrejonoob.ir: فرمانده انتظامی دزفول از دستگیری کلاهبردار سکه‌های تقلبی در این شهرستان خبر داد.

احمد چنداز امروز در گفت‌وگو با فارس اظهار کرد: اخیرا از سوی افراد شیاد و کلاهبردار با ارسال پیامک‌هایی با عنوان‌های مختلف مبنی بر پیدا کردن سکه‌های طلا، افراد ساده‌لوح را به سر قرار کشانده و از آنها کلاهبرداری می‌کردند.

وی با اشاره به شیوه و شگرد این افراد، بیان کرد: کلاهبرداران با ارسال پیامک با مضمون «ما عشایر چادرنشین هستیم که موفق به کشف مقداری سکه طلا و مجسمه قدیمی شده و چون کسی را در شهر نداریم شما آنها را برای ما بفروش و پولی به ما بده» و «شماره شما را از قرآن استخاره کرده‌ایم» برخی از شهروندان را به مکان خلوت کشانده و پس از انجام معامله، سکه‌های تقلبی را با مبالغ هنگفتی به آنها می‌فروختند.

فرمانده انتظامی دزفول گفت: در همین راستا ماموران با انجام تحقیقات گسترده موفق به شناسایی یک کلاهبردار حرفه‌ای و سابقه‌دار شدند که در یک عملیات غافلگیرانه، این فرد شیاد و سابقه‌دار را دستگیر و در همین ارتباط ۵۰ عدد سکه تقلبی از وی کشف شد.

چنداز در پایان، ضمن اشاره به معرفی متهم به مراجع قضایی از شهروندان خواست هرگز فریب افراد کلاهبردار و فرصت طلب را به بهانه به‌دست آوردن گنج خیالی نخورند و در صورت دریافت هرگونه پیشنهاد پیامکی از سوی افراد ناشناس مراتب را سریعا به پلیس ۱۱۰ اطلاع دهند.

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.