مسابقات اسبدوانی قهرمانی کشور در دزفول + عکس

عصر جنوب/ asrejonoob.ir: با برگزاری هفته پنجم و آخرین مرحله از مسابقات اسبدوانی قهرمانی کشور با عنوان اسب عرب خوزستان ، این مسابقات عصر جمعه در پیست سوارکاری دزفول به کار خود پایان داد.

بیست و یکمین جشنواره ، مسابقات اسبدوانی کشوری اسب عرب خوزستان با شرکت استان های مختلف کشور بهمن ماه به میزبانی هیات سوارکاری دزفول آغاز شد.

اسب دوانی

عضو هیات سوار کاری استان خوزستان گفت:هفته آخر این مسابقات جمعه ۲۲ اسفند با شرکت ۵۵ اسب از استانهای تهران ، لرستان ، کهگیلویه و بویر احمد و خوزستان در چهار کورس برگزار گردید.

علی صحابی ، سن اسب های شرکت کننده در این دوره از مسابقات را سه تا هشت سال عنوان کرد و افزود:اسب های برتر این دوره از مسابقات به رقابت های بهاره به میزبانی استان یزد راه یافتند.

در کورس اسب های صفر امتیازی به مسافت هزار متر ،اسب فرار دانیال مالک منصور دانیالی از شوش ، اسب گلال عقیلی مالک شهاب شهاب پور و اسب مهناز مالک حامد همتی از دزفول به ترتیب اول تا سوم شدند.

۸۱۵۳۹۹۸۹-۶۳۳۳۳۸۲

در کورس اسب های دو تا چهار امتیازی در مسافت ۱۴۰۰ متر ، اسب فرهود جمشید مالک جنابی از شوشتر و اسب کیوان مالک فربانی از گچساران همچنین اسب کوهستان عباسی مالک منصور عباسی لرکی از گچساران به ترتیب اول تا سوم شدند.

در کورس اسب های ۸ تا ۲۰ امتیازی به مسافت ۱۴۰۰ متر نیز اسب کرنش نور به مالکیت حمید علیزاده از دزفول اول شد ، اسب لیون شاه مالک قاسم حسینی از دزفول دوم شد و اسب کلهر خوزستان مالک محمدعلی سرمست از اهواز به مقام سوم دست یافت.

در کورس چهارم نیز که بین اسب های ۲۲ امتیاز به بالا و به مسافت ۲۲۰۰ متر برگزار گردید ، اسب فرخ خان به مالکیت سیدمحمد کاظم عالمشاه از دزفول با زمان دو دقیقه و ۲۵ ثانیه اول شد ، سب گیو مالک ملاعزیز هلاکوپور از شوش دوم شد و اسب کیومات از علی زارعی از دزفول عنوان سوم را کسب کرد.

۸۱۵۳۹۹۸۹-۶۳۳۳۳۸۳

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.