مسیر سوسنگرد – هویزه از مسیر بازی زامبی خطرناک تر است

عصر جنوب/ asrejonoob.ir: راننده کامیونی که در مسیر سوسنگرد- هویزه رانندگی می کند گفت: شخصا هر موقع این مسیر را طی می کنم به خاطر احتمال تصادف دچار اضطرابی شدید می شوم.
شاید شما تاکنون «زامبی» را که بازی اندرویدی جذابی نیز هست، بازی کرده یا این که با آن آشنایی دارید. بازی زامبی به این صورت است که شما سوار یک خودرو در بزرگراهی هستید که مورد هجوم زامبی ها قرار گرفته است. شما در جاده بسیار خطرناکی حرکت می کنید و زامبی ها به طرف اتومبیل شما می پرند و از آن آویزان شده و در نهایت باعث سرنگونی خودروی شما می شوند.

گرچه مسیر سوسنگرد-هویزه، جاده فاقد زامبی هاست، ولی بدون شک می توان گفت رانندگی در این مسیر به مراتب خطرناک تر و سخت تر از رانندگی در مسیر بازی زامبی هاست. دلیل این مدعا، اظهارات چند وقت پیش رئیس پلیس خوزستان است که از این مسیر به عنوان یکی از مسیرهای مخاطره آمیز استان نام برد و آمار تلفات جانی و مالی در آن بسیار بالاست.

طول این مسیر که به عنوان راه اصلی شناخته می شود، ۱۵ کیلومتر بوده و با این که پروژه ساخت این مسیر ۵ سال پیش شروع شد، مع هذا بی کفایتی و نیمه کاره رها کردن آن، مسیر نامبرده را به یکی از خطرناک ترین مسیرهای استان مبدل ساخته و باعث شده است مردم محروم این شهرستان ها (سوسنگرد و هویزه)، آرزوی جاده قدیمی زمان جنگ را در دل داشته باشند.

۵ سال است که جاده در دست تعمیر است!
راننده ای که با کامیون خود چندین سال است از این محور تردد می کند گفت: به یاد دارم که مدت ۵ سال است مشغول به بازسازی این جاده هستند ولی همان گونه که ما می بینیم پیشرفت چندانی در کیفیت جاده به چشم نمی خورد و شخصا هر موقع این مسیر را طی می کنم به خاطر احتمال تصادف دچار اضطرابی شدید می شوم.

دست اندازهای خطرناک
راننده دیگری با انتقاد از این که جاده این مسیر دست اندازهای خطرناکی دارد اذعان داشت: تابلوهای هشدار دهنده کافی هم در این محور وجود ندارد.

جاده غیراستاندارد
یکی دیگر از شهروندان هم می گوید: رانندگی در شب در جاده سوسنگرد- هویزه به دلیل این که مسیر قطعه قطعه شده است و به طور کامل احداث نشده، بسیار خطرناک است و این برای رانندگی که با این جاده آشنایی ندارند به مراتب خطرناکت تر است و وقوع تصادف در این محور برای ما معمولی شده است.

اکنون سوال اینجاست، مگر بازسازی جاده های منتهی به مناطق نفت خیزاستان بر عهده وزارت نفت نیست؟ یا این که این شهرستان ها نفت خیز نیستند؟! چرا مسوولان مربوطه به این مساله مهم رسیدگی نمی کنند؟

این وضعیت شایسته شهرستان هایی که تمام داشته های (نفتی)خود را در خدمت اقتصاد کشور قرار داده اند، نیست و امید است که تمام مشکلات این مناطق محروم رفع شود.

رسول شریفی

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  • مدیریت راه و شهرسازی فقط به فکر ولایت خودش ایذه است بنده خدا دیگه وقت نمیکنه