ارتفاع آب سد دز هشت متر افزایش یافت

عـصــر جـنــوب| asrejonoob.ir: فرماندار اندیمشک گفت: ارتفاع آب سد دز بدلیل بارندگی های اخیر در مناطق بالادست هشت متر افزایش داشته است.

پیمان جهانگیری شامگاه چهارشنبه در نشست ستاد بحران اندیمشک در فرمانداری این شهرستان افزود: روند بارندگی در سطح شهرستان نوید بخش شرایط خوبی است.
فرماندار اندیمشک با بیان اینکه بیشترین بارندگی ها در شهر حسینیه بوده اند، گفت: بارش نزولات آسمانی موجب شادمانی مردم شده است.
وی افزود: بارش باران از روز جمعه دوم آذرماه در سطح مناطق استان و شهرستان اندیمشک آغاز می شود لذا تدابیر لازم برای کنترل حوادث احتمالی باید مهیا شود.
جهانگیری اظهار داشت: تعدادی از روستاهای حومه سد بالارود با توجه به شرایط بارندگی باید از این منطقه جابجا شوند که طی جلسات مختلفی برای انتقال و جابجایی کامل این روستاها برنامه ریزی شده است.
وی افزود: امور عشایر و سایر دستگاه های مربوطه نسبت به اطلاع رسانی به عشایر و روستائیان برای دوری از رودخانه ها و مسیرهای سیلابی اقدام کنند.
فرماندار اندیمشک اضافه کرد: بارندگی آتی با توجه به هشدارهای هواشناسی همراه با رگبار و باد خواهد بود و بیش از ۷۲ ساعت ادامه می یابد.
وی با بیان اینکه شهرداری ها و اعضای ستاد بحران شهرستان در حالت آماده باش کامل باشند، از ادارات خواست با استقرار کشیک در محیط های اداری نسبت به رفع مشکلات احتمالی اهتمام داشته باشند.
بارندگی های شدید در فصل پاییز امسال نویدبخش سالی پرباران بوده و موجب افزایش ذخیره آب سدها شده است.

مطالب پیشنهادی