اهواز در انتظار بنزین یورو ۴

عصر جنوب: با تولید روزانه حدود ۲۰ میلیون لیتر بنزین یورو ۴ در کشور، ۵ کلان‌شهر تحت پوشش عرضه این بنزین اروپایی قرار گرفتند.
با افتتاح طرح بهبود کیفیت پالایشگاه اصفهان هم اکنون در کشور ۱۹ میلیون لیتر بنزین با استاندارد یورو ۴ تولید می شود.

که با این افتتاح پس از بهره مندی کلان‌شهرهای تهران، کرج، اراک و بخشی از تبریز از بنزین یورو ۴، در اصفهان هم نیز توزیع بنزین یورو ۴ آغازشد.

مسئولان شرکت ملی پالایش و پخش فراورده های نفتی می‌گویند مشهد به عنوان ششمین کشور به زودی تحت پوشش بنزین یورو ۴ قرار می‌گیرد و نیاز روزانه شهر مشهد حدود ۲٫۵ میلیون لیتر بنزین است.

به طوری که قرار است خط لوله ای که فرآورده را برای شهر مشهد منتقل می‌کند در بین راه بنزین شهرهای دیگر را نیز تامین می کند که پس از مشهد، شهرهای شیراز و اهواز نیز در برنامه توزیع بنزین یورو ۴ قرار دارند.

اسفند، تولید بنزین یورو ۴ در پالایشگاه لاوان

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فراورده های نفتی معتقد است، برای اوایل سال آینده بهره برداری از طرح پالایشگاه بندرعباس صورت می‌گیرد و از طرف دیگر طرح بهبود کیفیت پالایشگاه لاوان نیز با ۹۶ درصد پیشرفت تا پایان امسال تکمیل و به تولید بنزین یورو ۴ کشور افزوده خواهد شد.

پس از بهره برداری کامل از پالایشگاه ستاره خلیج فارس تا پایان سال ۹۵ کل شهرهای ایران تحت پوشش بنزین و نفت گاز یورو ۴ و ۵ قرار می‌گیرد.

فارس

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.