فولاد آرنا افتتاح شد

عـصــر جـنــوب| asrejonoob.ir: اسحاق جهانگیری در مراسم افتتاح ورزشگاه فولاد آره‌نا ضمن اشاره به این نکته که فولاد خوزستان روزهای سختی را از سر گذرانده است، اظهار کرد: نشاطی که در مجموعه وجود دارد، انگیزه تولید و اشتغال زایی و حرکت را ایجاد میکند که بسیار ارزشمند است و این نشاط باید در کل جامعه بسط و گسترش پیدا کند.

معاون اول رئیس جمهور افزود: جوانان این مملکت بی همتا هستند و مسئولین باید قدر آنها را بدانند.

وی ضمن اشاره به مسابقه فوتبال چند روز گذشته در مجموعه ورزشی آزادی تهران بیان کرد: آنچه که بسیار به چشم می آمد و از زبان مقامات خارجی حاضر در استادیوم شنیده میشد، عظمت تماشاچیان ایرانی بود که با وجود بیش از ۸۰ هزار جوان پر انرژی، کوچکترین حرکت ناشایستی صورت نگرفت که نشان دهنده فرهنگ و تمدن والای ایرانی و اسلامی است.

جهانگیری ضمن اشاره به حضور بانوان در ورزشگاه آزادی تصریح کرد: برخی نگران حضور بانوان در ورزشگاه بودند؛ اما مشاهده کردید که بانوان در ورزشگاه حضور پیدا کردند و  همه شئونات اخلاقی  نیز رعایت شد.

معاون اول رئیس جمهور با تاکید این نکته که باید به ظرفیت های داخلی خود تکیه کنیم، افزود: ما در این کشور سرمایه و فرصت های زیادی داریم که با اتکا به آنها میتوانیم هر مانعی را از سر راه برداریم. همه جای کشور در حال توسعه است البته کاستی هایی در کشور وجود دارد، بویژه اینکه دشمنانی هم داریم که سنگ اندازی میکنند؛ ولی با انسجام و قدرت و سرمایه های داخلی میتوانیم موانع را پشت سر بگذاریم.

مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان در آیین افتتاح ورزشگاه فولاد خوزستان اظهار داشت: در دهه ۵۰ نیمی از فوتبالیست های تیم ملی ایران از استان خوزستان بودند و اکنون نیز روند صعودی دارد و ۴ تیم لیگ برتر از خوزستان می باشد. خوزستان مهد فوتبال کشور است.

وی در دفاع از عملکرد ۴۰ ساله جمهوری اسلامی تاکید کرد: خوشبختانه کارنامه جمهوری اسلامی در چهلمین سال شکل گیری نظام بسیار روشن است. پس از پیروزی انقلاب، در شهر اهواز استادیوم ۵۰ هزار نفری غدیر و در شهر تبریز استادیوم ۷۰ هزار نفری یادگار امام و در مشهد استادیوم‌ ثامن، در خرمشهر استادیوم فولاد و بطور کل در مراکز ۲۲ استان کشور استادیوم های ۱۵ هزار نفری ساخته شده است که همه آنها به بهره برداری رسیده اند.

مسعود سلطانی فر  ادامه داد: تکمیل ورزشگاه های ۱۵ هزاری نفری تنها در دو شهر ارومیه و زنجان باقی مانده است که در حال انجام است و پس از آن دیگر هیچ مشکل سخت افزاری در برگزاری رویدادهای ورزشی نخواهیم داشت و آمادگی میزبانی را داریم؛ نمونه این آمادگی را روز شنبه در بازی فینال آسیا دیدیم که در حد کلاس AFC به نحو احسن برگزار شد.

رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت نیز در این مراسم عنوان کرد: بخش مولد اقتصاد، بخش صنعت، معدن و کشاورزی است. در بخش مولد، ۶۲ درصد اشتغال داریم که کیفی است.

وی افزود: امروز شاهد افتتاح ورزشگاه مدرن فولاد خوزستان هستیم. صنعت فولاد خوزستان در صادرات رتبه خوبی آورده و رتبه اول در بازگشت ارز به چرخه اقتصاد کشور را دارد که قابل تقدیر است.

مطالب پیشنهادی