آلودگی خاک اهواز و ماهشهر نگران کننده است/ فلزات سنگین بیشترین آلوگی

عصر جنوب – asrejonoob.ir: مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان از آلودگی نگران کننده خاک اهواز و ماهشهر خبر داد.

احمدرضا لاهیجان در گفت و گو ایسنا، با اشاره به انجام مطالعاتی در خصوص آلودگی خاک و آب در استان اظهار کرد:‌ این مطالعات آلودگی در محیط های خاکی در اطراف اهواز و ماهشهر را نشان داد.

وی افزود: ‌این مطالعات را سه دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز،‌ دانشگاه مشهد و دانشگاه صنعتی اصفهان انجام داده اند و نتایج آن به کشورهای کانادا و استرالیا ارسال شده است تا در آزمایشگاه بین المللی آنالیز شود.

مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان با اشاره به این‌که این آلودگی نگران کننده است، ‌گفت:‌ فلزات سنگین، ترکیبات آلی و فعالیت های صنعتی بیشترین تاثیر را در بروز این آلودگی دارند.

لاهیجان زاده ادامه داد‌: به زودی گزارشی از نتایج این مطالعات به صورت کامل ارایه خواهیم کرد.

وی در خصوص انجام مطالعات در مورد سدگتوند نیز گفت: این مطالعات در خصوص مدت زمان حل شدن نمک‌های سدگتوند است و به نتایجی رسیده است ولی هنوز نمی‌توان به طور دقیق مدت زمان را اعلام کرد. این مطالعات در شورای حفاظت کیفی رودخانه کارون ارایه خواهد شد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان گفت: این مطالعات به درخواست ما و توسط یک گروه متخصص و با حضور کارشناسان خارجی انجام شده است ‌و نتایج آن نیز در خارج از کشور آنالیز می‌شود.

لاهیجان‌زاده اظهار کرد:‌ قرارداد این مطالعات را ما در اداره کل حفاظت محیط زیست منعقد کرده و سازمان حفاظت محیط زیست اعتبارات آن را تامین می‌کند.

عصر جنوب را در در تلگرام دنبال کنید… (کلیک کنید)

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.