نوبخت از تصمیم دولت درمورد یارانه ها گفت

عصر جنوب/ asrejonoob.ir: رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی اعلام کرد که با توجه به شرایط موجود و عدم دسترسی به اطلاعات کافی، پرداخت یارانه نقدی همچنان ادامه دارد.

در حالی از حدود یک سال گذشته غربالگری یارانه‌بگیران و حذف افراد پردرآمد از سوی دولت آغاز شده و این روند ادامه خواهد داشت که نوبخت، رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی امروز در سخنانی به منظور تبیین ابعاد برنامه ششم توسعه اعلام کرد که پرداخت یارانه نقدی ادامه خواهد داشت.

وی با بیان اینکه در حال حاضر به بیش از ۷۵ میلیون نفر در ماه یارانه نقدی پرداخت می‌شود در این باره توضیح داد: به هر حال در بین این تعداد اقشار هدف و نیازمند به یارانه وجود دارند که نمی‌توان آنها را از دریافت این مبلغ محروم کرد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی ادامه داد: با توجه به اینکه اطلاعات کافی برای شناسایی تمامی اقشار وجود ندارد در نتیجه از آنجایی که نمی‌خواهیم افراد نیازمند یارانه این منبع را از دست دهند پرداخت ادامه خواهد داشت.

نوبخت با تاکید بر اینکه بهبود معیشت مردم از دغدغه‌های اصلی دولت است، یادآور شد: نوسانات ارزی نیز گاهاً به دلیل افزایش قدرت خرید و تقویت قدرت پول ملی و تثبیت آن بوده است.

وی در بخش دیگری از اظهارات خود به اهداف تعیین شده در برنامه ششم توسعه اشاره کرد و افزود: دسترسی به رشد اقتصادی هشت درصد، نرخ تورم تک‌رقمی، کاهش نرخ بیکاری از ۱۰٫۷ به ۷ درصد از جمله اهدافی است که ما در برنامه ششم توسعه تمهیدات آن را برنامه‌ریزی کرده‌ایم.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی همچنین موضوع عدم و یا کاهش وابستگی به نفت در پایان برنامه ششم توسعه را مورد اشاره قرار داد و یادآور شد: سهم منابع نفتی در بودجه از حدود ۳۱ درصد فعلی به کمتر از ۳۰ درصد کاهش می‌یابد.

به گفته وی، افزایش نسبت مالیات به تولید ناخالص داخلی، مثبت شدن تراز عملیاتی و همچنین افزایش نسبت درآمد به اعتبارات هزینه‌ای از دیگر ویژگی‌های برنامه ششم توسعه است.

عصر جنوب را در در تلگرام دنبال کنید… (کلیک کنید)

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.