رییس جمهوری در جلسه شورای عالی حفاظت محیط زیست: از ظرفیت‌های بومی برای کنترل کانون‌های ریزگرد استفاده شود

عصر جنوب – asrejonoob.ir: برای کنترل گرد و غبار و مقابله اساسی با ریزگردها باید از ظرفیت ساکنان محدوده کانون های ریزگرد بویژه از امکانات بسیج و آموزش و پرورش برای افزایش سطح کاشت نهال و جنگل کاری بهره گرفت.
رییس جمهوری در سومین جلسه شورای عالی حفاظت محیط زیست در دولت یازدهم ، مشارکت و همیاری مردم در حفاظت از محیط زیست به ویژه در حوزه ریزگردها و نیز زیستگاه های حیات وحش را ضروری خواند و تاکید کرد که دولت تمام تلاش خود را برای بهبود محیط زیست که به طور مستقیم با سلامت مردم در ارتباط است، بکار می گیرد.

حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی عصر دوشنبه در این نشست با تاکید بر ضرورت مقابله با پدیده ریزگردها و استفاده از ظرفیت های بومی، به ویژه آموزش و پرورش و بسیج برای کنترل آن، حمایت مادی و معنوی دولت در راستای کنترل و جلوگیری از ریزگردها و آسیب های ناشی از آن را مورد تاکید قرار داد.

رییس جمهوری خاطر نشان کرد: برای کنترل گرد و غبار و مقابله اساسی با ریزگردها باید از ظرفیت ساکنان محدوده کانون های ریزگرد بویژه از امکانات بسیج و آموزش و پرورش برای افزایش سطح کاشت نهال و جنگل کاری بهره گرفت.

در ادامه این جلسه گزارش سازمان محیط زیست درباره اقدامات ملی و استانی (ستاد مقابله با گرد و غبار) و اقدامات اجرایی در زمینه مدیریت تالاب های کشور ارایه شد.

سازمان محیط زیست همچنین گزارشی از اقدامات جدی این سازمان در جلب مشارکت های مردمی برای فعالیت های زیست محیطی و نیز اقدامات انجام شده برای احیای دریاچه ارومیه و افزایش سطح آب این دریاچه ارایه کرد.

در این جلسه که به ریاست رییس جمهوری برگزار شد، اعضای شورای عالی محیط زیست، از جمله معاون رییس جمهوری و رییس سازمان حفاظت محیط زیست، وزرای بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دادگستری، نیرو و معاون وزارت جهاد کشاورزی و رییس سازمان استاندارد کشور حضور داشتند.

خوزستان از اوایل دهه ۸۰ با مشکل ریزگردها روبه روست.

ورود توده گرد و غبار از عصر سه شنبه باعث افزایش آلودگی شهرهای خوزستان تا بیش از ۱۵ برابر حد مجاز شده است.

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.