اطلاعیه مدیریت بحران استانداری خوزستان در خصوص وقوع پدیده گرد و غبار

عصر جنوب/ asrejonoob.ir: اداره‌کل مدیریت بحران استانداری خوزستان در خصوص وقوع پدیده گرد و غبار در استان اطلاعیه‌ای صادر کرد.

در این اطلاعیه خطاب به فرمانداران شهرستان‌های استان آمده است:

پیرو اخطاریه روز گذشته و با توجه به اخطاریه سازمان مدیریت بحران کشور و اداره‌کل هواشناسی خوزستان در خصوص وقوع گرد و غبار و خاک از ظهر روز یک‌شنبه، افزایش غلظت گرد و غبار به تدریج در روز دوشنبه همراه با وزش باد قابل ملاحظه و شدید در سطح استان با احتمال مواج شدن خلیج فارس درمدت مذکور پیش‌بینی می‌شود.

دستور فرمایید نسبت به تشکیل جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان و اتخاذ تمهیدات لازم، برقراری کشیک شبانه‌روزی در کلیه ادارات، آماده‌باش کلیه تیم‌های عملیاتی امدادی، اورژانس‌ها و بیمارستان‌ها، کنترل و بازدید و بررسی شبکه‌های برق‌رسانی و اتخاذ تمهیدات لازم جهت تردد قایق‌ها و شناورها و … طبق ضوابط اقدام شود.

همچنین در زمینه اعلام نکات و توصیه‌های بهداشتی لازم به شهروندان از طریق صدا و سیما و رسانه‌های محلی و سایر وسایل اطلاع‌رسانی موجود، آماده‌باش کلیه نیروهای نظامی و انتظامی و راهداری و امداد جاده‌ای، هماهنگی با ستاد مدیریت بحران استان و اعلام مداوم آخرین وضعیت جوی در صورت بروز شرایط نامساعد جوی اقدام شود.

در زمینه اطلاع‌رسانی به شهروندان به ویژه صیادان، لنج‌داران، مسافران، صاحبان قایق‌های موتوری، کشاورزان، بیماران تنفسی، کودکان، سالمندان، دامداران، عشایر، ساکنان مناطق در معرض خطر و مناطق با احتمال وقوع تندباد جهت رعایت نکات ایمنی و بهداشتی و سایر تدابیر لازم جهت پیشگیری یا کاهش آثار حوادث احتمالی نیز اقدام لازم معمول و گزارش اقدامات به عمل آمده را به این اداره‌کل ارسال نمایند.

عصر جنوب را در در تلگرام دنبال کنید… (کلیک کنید)

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  • در مورد تعطیلی چیزی نگفتین
  • متاسفانه فرماندار ضعیف حاظره همه تنگی نفس بگیرن و تعطیل اعلام نکنه
  • متاسفم واسه اون افرادی که اسم خودشون رو مسئول مینامند.اگر تهران بود از دو روز قبل تا دو روز بعد تعطیل میشد.اونوقت انتظار دارن با جون و دل پای صندوقها حاضر بشیم