دانشگاه علمی کاربردی بندرامام خمینی(ره) راه اندازی می‌شود

عـصــر جـنــوب| asrejonoob.ir: به گزارش عصرجنوب؛با اهتمام اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان برای از سرگیری فعالیت‌های آموزشی دانشگاه علمی کاربردی بندرامام خمینی(ره)، زمینه‌ی توافق برای همکاری میان این دانشگاه با یکی از شرکت‌های کارگزای خدمات بندری فراهم شد.

عادل دریس مدیر کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان با اعلام این خبر بیان داشت: با هدف آموزش و تربیت نیروهای انسانی متخصص و دانش‌آموخته در رشته‌های علوم بندری، ارتقاء سطح دانش و آگاهی نیروهای شاغل در بنادر، زمینه‌ی انعقاد توافق‌نامه‌ای بین دانشگاه علمی کاربردی بندرامام خمینی(ره) و بخش خصوصی فراهم شد.

دریس در ادامه افزود: براساس این توافق دانشگاه علمی کاربردی بندرامام خمینی(ره) با اخذ مجوز جدید از دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور، فعالیت‌های آموزشی خود را برای تربیت نیروهای متخصص در رشته‌های علوم بندری از سر می‌گیرد.

وی در ادامه افزود: بر اساس مفاد این تفاهم‌نامه همکاری که با حضور مدیر دانشگاه علمی و کاربردی و نماینده شرکت بخش خصوصی در محل اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان به امضا رسید، این شرکت متعهد می‌شود با حمایت‌های حقوقی و همچنین در اختیار قرار دادن فضاهای عملیاتی برای دوره‌های کاربینی و کارورزی، زمینه‌ را برای آموزش نیروهای جویای کار و شاغلین در مجتمع بندری امام خمینی(ره) فراهم کند.

مدیر کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان با اشاره به وجود خلأ همکاری‌های آموزشی بین مراکز خدمات دریایی و بندری با دانشگاه و کمبود نیروهای آموزش دیده در این زمینه، ضمن تقدیر از بخش خصوصی طرف قرارداد افزود: ایجاد ارتباط و پیوند بین مراکز علمی و دانشگاهی و سازمان‌های تخصصی در حوزه های دریایی و بندری همواره از دغدغه‌های ما بوده و با تسهیل و مهیا کردن شرایط درصدد هستیم این نوع همکاری بیش از پیش گسترش پیدا کند.

دریس اظهار امیدواری کرد با فعال شدن مجدد این دانشگاه علاوه بر اینکه ظرفیت‌های علمی در منطقه ارتقا یابد، به انتقال تجارب علمی به نیروهای جوان‌تر و ارتقای کیفیت خدمات‌رسانی نیزکمک شایانی ‌کند.

مطالب پیشنهادی