۱۵ هزار پزشک در کشور بیکارند

عصر جنوب: رئیس شورای عالی نظام پزشکی کشور گفت: در حال حاضر بیش از ۱۵ هزار پزشک عمومی در کشور مشکل اشتغال دارند.
اسماعیل ایدنی امروز در حاشیه سفر به رامهرمز اظهار داشت: خوشبختانه در تربیت نیروی انسانی به خودکفایی و خوداتکایی رسیده‌ایم به طوری که هم اکنون ۱۵هزار پزشک عمومی در کشور مشکل اشتغال دارند.

وی افزود: الگوی پزشکی و سلامت ما در دانشکده‌های پزشکی جهانی تدریس می‌شود و در حوزه پژوهش و سلامت نیز اقدامات قابل تاملی داشته‌ایم.

رئیس شورای عالی نظام پزشکی کشور ادامه داد: آمار‌ها نشان می‌دهد که پرداختی مردم در حوزه سلامت ۹۵ درصد بود که بسیار اشتباه است و در برنامه چهارم توسعه هدف‌گذاری شده بود که به ۳۰ درصد برسد ولی چون سهم سلامت در بودجه کشور به درستی دیده نمی‌شد این سهم تغییر نکرد.

وی گفت: تورم نیرو‌ها در حوزه‌های ستادی استان طی سال‌های گذشته از ۲۱۰ هزار نفر پرسنل به ۴۳۰ هزار نفر رسیده بود و با توجه به حجم بیشتر پرسنل، متاسفانه خدمات پایین آمد که زیبنده استان نبود.

ایدنی عنوان کرد: بودجه‌ای معادل یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان با رایزنی‌هایی که انجام شد برای خرید دستگاه سی تی اسکن بیمارستان رامهرمز تهیه شده که به زودی دستگاه خریداری و در این شهرستان راه‌اندازی خواهد شد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز تصریح کرد: اگر سدبندی جمعیتی اجازه بدهد و افراد خیر هم همکاری کنند اقدام به خرید و راه‌اندازی دستگاه‌ ام آر آی جهت این شهرستان نیز خواهیم کرد.

وی در پایان افزود: ۳۱ شهر در کل کشور باید نظام جامع بهداشت در آن اجرایی شود که یکی از این شهر‌ها رامهرمز است که نیاز به حمایت‌های خاصی از وزارت بهداشت دارد.

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.