سالانه ۲۵۰ هزار نفر در حوادث رانندگی مصدوم می‌شوند

عـصــر جـنــوب| asrejonoob.ir: رئیس سازمان مدیریت بحران کشور گفت: سالانه ۲۵۰ هزار نفر در حوادث مختلف رانندگی در جاده‌های کشور دچار مصدومیت می‌شوند.

اسماعیل نجار امروز در مراسم آغاز عملیات اجرایی پروژه بهسازی و روکش آسفالت جاده صیدون اسلام آباد در شهرستان باغملک با اشاره به کشته شدن ۱۷ هزار نفر به علت حوادث مختلف رانندگی در سطح جاده‌های کشور اظهار داشت: سالانه ۲۵۰ هزار نفر در حوادث مختلف رانندگی در جاده‌های کشور دچار مصدومیت مختلف می‌شوند.

وی گفت: علاوه بر خسارت‌های مالی این گونه حوادث، سالانه ۱۰ درصد به آمار جمعیت مجروحان و معلولان کشور افزوده می‌شود و این موضوع هزینه‌های اجتماعی و درمانی را به همراه دارد.

معاون وزیر کشور و رئیس سازمان مدیریت بحران کشور بیان کرد: دولت برای ایمن‌سازی جاده‌ها در حد توان اقدام می‌کند.

پیگیری دو طرح اضطراری با وجود نامناسب بودن بودجه‌های عمرانی

همچنین در این مراسم کیامرث حاجی‌زاده با اشاره به افزایش اقدامات دولت در دو سال اخیر نسبت به سال‌های گذشته اظهار داشت: این اقدامات در تمامی مناطق محروم به شکل یکسان انجام شدند.

وی بیان کرد: شهرستان باغملک با وجود بیشترین سهم را در انقلاب اسلامی و دفاع مقدس دارد اما از مناطق محروم استان خوزستان به شمار می‌آید.

مدیرکل مدیریت بحران استان خوزستان با اشاره به نگاه ویژه دولت نسبت به بخش روستایی خاطرنشان کرد: دو طرح اضطراری باوجود نامناسب بودن بودجه‌های عمرانی در حال پیگیری هستند.

مطالب پیشنهادی