رویترز: اوباما آماده است با روحانی دیدار کند

عصر جنوب: خبرگزاری رویترز به نقل از یک منبع آگاه ادعا کرد گرچه برنامه‌ای برای ملاقات روسای‌جمهوری ایران و آمریکا در نیویورک وجود ندارد، اما اوباما آماده است تا چنین دیداری صورت گیرد.

 

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری رویترز، یک مقام ارشد آمریکایی روز پنج‌شنبه گفت برنامه‌ای برای دیدار «باراک اوباما» و «حسن روحانی» روسای‌جمهوری آمریکا و ایران وجود ندارد، با این حال اوباما آماده است تا چنین دیداری صورت گیرد. به گفته این مقام آمریکایی که خواسته نامش فاش نشود، «جان کری» وزیر خارجه آمریکا احتمالا در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل دیداری با «محمد جواد ظریف» همتای ایرانی خود دیدار می‌کند.

 

ایران و گروه موسوم به ۱+۵ از امروز دور تازه‌ای از مذاکرات جامع هسته‌ای را در شهر نیویورک آغاز می‌کنند. این مذاکرات به دلیل همزمانی با مجمع عمومی در این شهر برگزار می‌شود. سال گذشته نیز با حضور رئیس‌جمهور ایران در سازمان ملل، شایعاتی مبنی بر احتمال دیدار دوجانبه مطرح شده بود. با این وجود، چنین دیداری صورت نگرفت و امسال نیز دولت رسما اعلام کرده است که برنامه‌ای برای این دیدار وجود ندارد.

 

مقام آمریکایی که در جمع خبرنگاران صحبت می‌کرد، همچنین گفت: تیم مذاکره‌کننده این کشور خوش‌بین به مذاکرات نیامده، اما در عین حال تأکید کرد که مذاکرات دوجانبه صورت‌گرفته میان نمایندگان آمریکا و ایران «سازنده» بوده است. وی همچنین احتمال تمدید مذاکرات هسته‌ای فراتر از موعد سوم آذر را رد نکرد، اما گفت هنوز برای صحبت از این موارد، زود است.


 

 

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.