شمارش معکوس تولید میدان نفتی یاران جنوبی در خوزستان آغاز شد

عصر جنوب – asrejonoob.ir:تولید زودهنگام میدان نفتی یاران جنوبی از میدان های مشترک با عراق در خوزستان به زودی با ظرفیت روزانه ۱۰ هزار بشکه آغاز می شود

تولید زودهنگام میدان نفتی یاران جنوبی از میدان های مشترک با عراق در خوزستان به زودی با ظرفیت روزانه ۱۰ هزار بشکه آغاز می شود.

شماری از مهم ترین میدان های نفتی کشور در منطقه غرب کارون قرار دارد که البته همگی آنها با کشور عراق مشترکند.

میدان های نفتی آزادگان جنوبی، آزادگان شمالی، یادآوران، یاران شمالی و یاران جنوبی، پنج میدان نفتی غرب کارون را تشکیل می دهند که با توجه به اهمیت، وزارت نفت دولت یازدهم توسعه شتابان آنها را در دستور کار قرار داد.

بر این اساس، قرار است تولید زودهنگام میدان یاران جنوبی به زودی آغاز شود.

به گزارش دوشنبه وزارت نفت، مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه نفت (متن) گفت: شمارش معکوس برای تولید روزانه ۱۰ هزار بشکه نفت در این میدان آغاز شده است.

بر اساس اعلام این شرکت، فرآیند نصب تاسیسات سرچاهی میدان یاران جنوبی و آزمایش های لازم در دست اقدام بوده و نصب خطوط لوله ۱۲ اینچی واحد جفیر نیز به بیش از ۶۰ درصد پیشرفت رسیده است.

از ۱۸ حلقه چاه حفاری شده در میدان نفتی یاران جنوبی، ۶ حلقه چاه انتخابی از لایه‌ سروک برای تولید زودهنگام این میدان بزودی آماده‌ بهره برداری می‌شود.

ظرفیت تولید نفت از این میدان مشترک ۲۵ هزار بشکه نفت در روز برآورد شده است که در مرحله زودهنگام، تولید روزانه ۱۰ هزار بشکه نفت محقق می‎شود.

رعایت نکات زیست‎محیطی تالاب هورالعظیم براساس استانداردهای محیط زیست از اهم فعالیت‌های این میدان است، به طوری که همه فعالیت‎های اجرایی با هماهنگی و دریافت تایید از منابع طبیعی محیط زیست خوزستان انجام گرفته است.

میدان مشترک نفتی یاران جنوبی در فاصله ۱۳۰ کیلومتری غرب اهواز و در نقطه‌ صفر مرزی با عراق قرار دارد.

عصر جنوب را در در تلگرام دنبال کنید… (کلیک کنید)

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.