سید حسن خمینی:در هر نقطه ای که هستید نسبت به درد اجتماع خویش حساسیت داشته باشید

عصر جنوب – asrejonoob.ir: یادگار گرامی امام پرسشگری، عدالتخواهی و دردمندی نسبت به حوادث و مشکلات جامعه را شرط فعالیت دانشجویی دانست.

به گزارش روزنو، حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی در دیدار اعضای انجمن «فرهنگ و سیاست» دانشگاه شیراز، «پرسشگری» را اولین نقطه تمایز دوره دانشجویی خواند و اظهار کرد: پرسشگری، عدالتخواهی و دردمندی نسبت به حوادث و مشکلات جامعه شرط فعالیت دانشجویی است و در غیر این صورت هویت دانشجویى زایل مى شود.
وی با بیان اینکه یک نظام صحیح روابط اجتماعی نظامی است که انسان ها در آن «دانشجو» هستند، یادآور شد: همین انسان در یک تغییر ساختاری کوچک می تواند تبدیل به کسى شود که در او حس پرسشگری وجود ندارد و احساس نیاز برای پاسخگویی به او نیز در دیگران وجود ندارد؛ البته در این تبدّل، صرفا نگاه افراد بالادست باعث تغییر وضعیت فرد نشده است، بلکه پیش از همه نگاه او نسبت به خویشتن باعث این دگرگونی شده است.
یادگار امام، پرسشگری را به معنای «فکر کردن» به امور و «فهم» صحیح آنها دانست و توصیه کرد: همواره در هر نقطه ای که هستید نسبت به درد اجتماع خویش حساسیت داشته باشد، اما در این مسیر یکی از لوازم مهم «شجاعت» است، چرا که اگر می خواهیم در مقابل دیگران و بخصوص دشمنان سخن بگوییم باید شجاعت را در خود تقویت کنیم.
پیش از سخنان یادگار امام، آقای میلاد عرب لو دبیر انجمن فرهنگ و سیاست شیراز گزارشی را از فعالیت ها و دیدارهای اعضا ارائه کرد و چند تن از دانشجویان نیز دغدغه های خود در حوزه های سیاسی و فرهنگی را مطرح کردند.
مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.