وزیراطلاعات از انهدام بیش از ۲۰ تیم تروریستی خبر داد

عصر جنوب – asrejonoob.ir: وزیر اطلاعات از دستگیری و انهدام بیش از ۲۰ تیم تروریستی در سالی که گذشت خبر داد.

حجت‌الاسلام و المسلمین محمود علوی در سخنرانی پیش از خطبه نماز جمعه این هفته تهران اظهار کرد: امنیت کشور دستاورد هماهنگی، همدلی، وحدت و همکاری تنگاتنگ سایر نهادهای امنیتی، نظامی، انتظامی و مدیریت سیاسی بوده است.

گزیده سخنان علوی را در ادامه می خوانید:

 • به رغم توطئه‌های سرویس‌های جاسوسی کشورهای متخاصم،‌ ایران سال گذشته را با امنیت و آرامش پشت سر گذاشت.
 • در سالی که گذشت بیش از ۲۰ تیم تروریستی که برنامه انفجار و اقدامات ضدامنیتی داشتند توسط وزارت اطلاعات دستگیر شده یا به هلاکت رسیدند و مقادیر زیادی سلاح، مهمات و مواد منفجره از آن‌ها به دست آمد و اشراف کامل از نظر اطلاعاتی به هر حرکت آن‌ها وجود دارد.
 • دستگیری چند تیم پشتیبانی تیم‌های تروریستی و کشف مراکزی که در آن‌ها مواد انفجاری، ساخت بمب و اقدامات دیگر انجام می‌شد از دیگر فعالیت‌های وزارت اطلاعات بوده است.
 • در یک سال گذشته هلاکت سرکرده و اغلب اعضای تروریستی گروهک تروریستی انصارالفرقان را در جنوب شرق کشورمان داشتیم. در عین حال رصد اقدامات گروه‌های تکفیری و ارشاد صدها جوانی که در معرض جذب جریان‌های تروریستی قرار گرفته بودند و همچنین اقدامات در زمینه مبارزه با مواد مخدر از دیگر فعالیت‌های صورت گرفته است که در سال گذشته موفق به کشف حدود ۵۴ تن مواد مخدر صنعتی و سنتی و ۲ تن مواد پیش‌ساز و همچنین کشف انهدام ۱۷ لابراتوار تولید مواد مخدر و ضربه به ۲۹۱ باند تولید و توزیع مواد مخدر شد.
 • از جمله اقدامات وزارت اطلاعات در عرصه اقتصاد مبتنی بر تأمین امنیت اقتصادی و حمایت از سرمایه‌گذاری و کارآفرینی و مبارزه با موانع تولید بوده که بستر را برای شکل‌گیری اقتصاد مقاومتی فراهم کند.
 • مبارزه با زمین‌خوای از جمله اقدامات وزارتخانه در جهت مبارزه با مفاسد کلان اقتصادی بوده که در سال‌های ۹۲ و ۹۳ حدود ۴۰ هزار هکتار زمین از اشغال و تصرف افراد متجاوز خارج شد و به بیت‌المال بازگشت که ارزش آن حدود ۱۹۰ هزار میلیارد تومان بود و در سال ۹۴ استرداد ۴ هزارو ۹۰۰ هکتار با ارزش حدود ۱۲ هزارو ۵۰۰ میلیارد تومان انجام شد. همچنین از تصرف ۳۷ هزار هکتار به ارزش ۶۰ میلیارد تومان پیشگیری شد.
 • در عرصه قاچاق کالا و ارز به ارزش ۲ هزارو ۸۰۰ میلیارد تومان با قاچاق کالا و ارز مبارزه شد. در عین حال از فرار بدهکاران مالیاتی توسط وزارت اطلاعات با اشراف اطلاعاتی پیشگیری به‌عمل آمد، انواع شیوه‌های تقلب، جعل و فرار مالیاتی شناسایی شد و حدود ۶ هزار میلیارد تومان با همکاری سازمان مالیاتی کشور به بیت‌المال اعاده و وصول شد.
 • از شیوه‌های متقلبانه اعطای وام توسط سیستم‌های بانکی در حد ۲ هزار میلیارد تومان جلوگیری به‌عمل آمد، در زمینه مبارزه با پولشویی، رشوه، تبانی، اختلاس و شرکت‌های هرمی و اقدامات انحرافی- اقتصادی و همچنین ربایش اموال مردم از سیستم‌های بانکی که یک قلم آن جلوگیری از ربایش ۸۶۰ میلیارد تومان از یکی از بانک‌ها بود از جمله فعالیت‌های سربازان گمنام امام زمان (عج) در عرصه اقتصاد بوده است.
 • موضوع نفوذ همواره مورد توجه و هشدار مقام معظم رهبری بوده و مبارزه با جاسوسی دشمن همیشه مورد توجه سربازان گمنام امام زمان (عج)‌بوده و با هوشمندی از این موضوع جلوگیری کردند که مقام معظم رهبری کتباً از همت و تلاش آن‌ها قدردانی فرمودند.
 •  در عرصه بین‌المللی نیز در زمینه مبادله زندانیان، مأموریتی که شورای عالی امنیت ملی بر عهده وزارت اطلاعات گذاشت با موفقیت به مرحله انجام رسانده شد و در نتیجه مذاکراتی که انجام گرفت چند زندانی ایران از زندان‌های آمریکا آزاد، از چندین فرد تحت تعقیب رفع تعقیب به‌عمل آمد، یک بانک از تحریم خارج شد و ۴۰۰ میلیون دلار سرمایه ایران با سود آن که جمعاً ۱ میلیارد و ۷۱۰ میلیون دلار می‌شد به کشور بازگشت.
 • مردم ایران شاهد بودند که در جمهوری اسلامی ایران اقدامات ضدامنیتی به وقوع نپیوست که این امنیتی که مقام معظم رهبری از آن به عنوان امنیت بی‌بدیل تعبیر نمودند دستاورد هماهنگی، همدلی، وحدت و همکاری تنگاتنگ سایر نهادهای امنیتی، نظامی و انتظامی و مدیریت سیاسی کشور بوده است.
 • وزارت اطلاعات، سپاه پاسداران، بسیج،‌ قوه قضائیه ارتش جمهوری اسلامی ایران، وزارت کشور، نیروی انتظامی، شورایعالی امنیت ملی،‌ شورای امنیت کشور، ستاد کل نیروهای مسلح و وزارت دفاع و سایر نهادهای موثر در امنیت در سالی که گذشت دست در دست هم نهاده با صمیمیت و اخلاص در جهت برقراری امنیت برای مردم از هیچ کوشش و مجاهدتی دریغ نکردند.
 • در این حرکت جمعی نهادها و نیروهای امنیتی؛ وزارت اطلاعات به عنوان سنگر سربازان گمنام امام زمان (عج)‌ نقش ویژه‌ای داشته است و راز و رمز این توفیق ایمان و دینداری این سربازان است.
 • یکی دیگر از عوامل موفقیت وزارت اطلاعات در مأموریت خود پیوند تنگاتنگ با مردم بوده است و بحمدالله حساسیت، هوشیاری و اطلاع به‌موقع مردم دستگاه اطلاعاتی وزارتخانه را موفق به کشف بسیاری از توطئه‌ها کرده و توطئه‌گران را زیر ضربه برده است. این پیوند تنگاتنگ باعث شده رابطه‌ای عاطفی و قلبی با ملت داشته باشیم و از پشتوانه و سرمایه عظیم اجتماعی برخوردار شویم که برابر با نظرسنجی‌ها وزارت اطلاعات در بین دستگاه‌ها و وزارتخانه‌ها از رتبه سوم و چهارم در بین مردم محبوبیت دارد که راز کسب این جایگاه در راهبردهای این وزارتخانه بوده که هدف اصلی رضای خدا و آرامش مردم است.
 • عصر جنوب را در در تلگرام دنبال کنید… (کلیک کنید)
مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.