توزیع کارت آزمون ارشد از دوشنبه/ اعلام نتیجه اولیه؛ نیمه دوم خرداد

عصر جنوب – asrejonoob.ir: مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور از توزیع کارت شرکت در آزمون ورودی دوره‌های کارشناسی‌ارشد ناپیوسته سال ۹۵ از روز دوشنبه ۱۳ اردیبهشت‌ماه خبر داد.

دکتر حسین توکلی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اعلام این مطلب اظهار کرد: آزمون ورودی دوره‌های کارشناسی‌ارشد ناپیوسته سال ۹۵ برای پذیرش دانشجو در ۱۴۳ کد‌رشته امتحانی و ۶ گروه آموزشی برگزار می‌شود.

وی در مورد آمار ثبت‌نام‌کنندگان گفت: به طور کلی ۷۶۱ هزار و ۱۱۶ داوطلب نسبت به ثبت‌نام در آزمون ارشد اقدام نمودند که از این تعداد ۳۹۲ هزار و ۴۸۱ نفر زن و ۳۶۸ هزار و ۶۳۵ نفر مرد هستند.

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور ادامه داد: از ۷۶۱ هزار و ۱۱۶ داوطلب ثبت‌نام‌کننده ۶۸ هزار و ۵۰۳ داوطلب علاقه‌مندی خود را به شرکت در کد‌رشته امتحانی دوم (علاوه بر کد رشته‌ امتحانی اول) اعلام کردند و با توجه به این که آزمون هر کد‌رشته امتحانی به طور جداگانه و در یک جلسه برگزار می‌شود هر داوطلب برای حضور در جلسه آزمون باید به‌صورت جداگانه پرینت کارت شرکت در همان آزمون را داشته باشد.به عبارت دیگر برای داوطلبانی که علاوه بر کد‌رشته امتحانی اول علاقه‌مندی خود را به شرکت در کد‌رشته امتحانی دوم اعلام کردند ۲ کارت صادر می‌شود.

 

صدور بیش از ۸۲۹ هزار کارت ورود به جلسه آزمون

توکلی در مورد تعداد کارت شرکت در جلسه آزمون توضیح داد: با توجه به آمار ثبت‌نام کنندگان و آمار علاقه‌مندان به کد‌رشته امتحانی دوم برای برگزاری آزمون کارشناسی ارشد ۸۲۹ هزار و ۶۱۹ کارت ورود به جلسه صادر می‌شود.

وی افزود: اطلاعیه سازمان سنجش درباره نحوه دریافت کارت شرکت در آزمون برگ راهنما، تاریخ، محل و نحوه برگزاری آزمون از روز دوشنبه ۶ اردیبهشت روی سایت سازمان سنجش قرار داده شده و در نشریه پیک سنجش روز گذشته منتشر شده است.

 

توزیع کارت شرکت در جلسه آزمون از ۱۳ اردیبهشت‌ماه

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور در ادامه در مورد زمان توزیع کارت شرکت در جلسه آزمون نیز توضیح داد: کارت شرکت در جلسه آزمون و برگ راهنما از روز دوشنبه ۱۳ اردیبهشت لغایت چهارشنبه ۱۵ اردیبهشت روی سایت سازمان قرار داده می‌شود و داوطلبان می‌توانند در این مهلت نسبت به دریافت کارت شرکت در جلسه آزمون ارشد اقدام نمایند.

 

برگزاری آزمون در روزهای ۱۶ و ۱۷ اردیبهشت

وی در ادامه در مورد زمان برگزاری آزمون ارشد گفت: آزمون ورودی دوره‌ کارشناسی‌ارشد ناپیوسته سال ۹۵ و بیست و یکمین دوره المپیاد علمی دانشجویی کشور در صبح و عصر پنج‌شنبه شانزدهم و جمعه ۱۷ اردیبهشت در ۶۶ شهرستان و ۱۴۸ حوزه امتحانی برگزار می‌شود.

 

اعلام نتیجه اولیه آزمون ارشد در نیمه دوم خرداد

وی در پایان گفت: نتیجه اولیه‌ آزمون به صورت کارنامه تنظیم شده و کارنامه کلیه داوطلبان شرکت‌کننده در جلسه آزمون در نیمه دوم خرداد‌ماه روی سایت قرار می‌گیرد.

عصر جنوب را در در تلگرام دنبال کنید… (کلیک کنید)

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.