به زودی؛ روستاییان سیل زده شوش به خانه هایشان باز خواهند گشت

عصر جنوب – asrejonoob.ir: فرماندار شوش از تلاش جهت عادی‌سازی شرایط روستاهای سیل‌زده این شهرستان به منظور برگشت روستاییان خبر داد.

رضا نجاتی با اشاره به آخرین وضعیت شهرستان شوش پس از سیلاب و طغیان رودخانه، اظهار کرد: اکنون وضعیت عادی است و عوامل اجرایی شهرستان شوش نیز در حال عادی‌سازی شرایط  روستاهایی هستند که در معرض آبگرفتگی قرار گرفته بودند. در حال حاضر مشکل خاصی وجود ندارد و شرایط مطلوب است.

وی با بیان این‌که روستاییان جابه‌جا شده روستاهای شهرستان شوش در چادرها  واگن‌های قطار اسکان داده شده‌اند، افزود: اکنون تا هنگام عادی‌تر شدن وضعیت و رعایت جوانب احتیاط، روستاییان همچنان در چادرها و واگن‌های قطار و خانه‌های اقوام خود ساکن هستند ولی روستاییانی که خانه‌هایشان نزدیک به رودخانه نبوده، به روستاها بازگشته‌اند.

فرماندار شوش با بیان این‌که شرکت نیشکر هفت‌تپه و شرکت‌های همجوار نیز خانه‌هایی در اختیار روستاییان قرار داده‌اند، عنوان کرد: بازگشت اهالی روستاها به خانه‌هایشان به شرایط رودخانه و میزان بارندگی بستگی دارد و ممکن است امروز یا فردا با عادی‌سازی کامل شرایط شهرستان شوش، به خانه‌های خود بازگردند.

نجاتی بیان کرد: در حال حاضر جاده‌های روستایی با مشکلی مواجه نیستند و جاده‌ای مسدود نیست. همچنین کار تخلیه آبگرفتگی روستاهایی که در معرض سیل قرار گرفته بودند، در حال انجام است.

عصر جنوب را در در تلگرام دنبال کنید… (کلیک کنید)