فرماندار تاکید کرد؛ ضرورت اجرای کمربند سبز در حاشیه شهرها و روستاهای شادگان

عصر جنوب – asrejonoob.ir: فرماندار شادگان بر ضرورت اجرای کمربند سبز در حاشیه شهرها و روستاهای تابعه شهرستان تاکید کرد.

بهروز فرج اللهی ظهر امروز سه شنبه در جلسه کمیته حفاظت از منابع طبیعی و اراضی ملی که در شهرستان به ریاست فرماندار شادگان و با حضور کلیه اعضا در محل سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد، با اشاره به نقش موثر مسئولان و مردم در راستای حفاظت از منابع طبیعی و اراضی ملی، اظهار کرد: مردم و مسئولان دستگاههای مربوطه نقش مهم و اساسی در حفاظت از منابع طبیعی و اراضی ملی دارند و باید در نگهداری از این سرمایه های خدادادی برای نسل های آینده تلاش کنند.

وی ترویج فرهنگ منابع طبیعی بین اقشار جامعه و جلب مشارکت مردم در امر حفاظت، احیا و همچنین توسعه در منابع طبیعی را مورد تاکید قرار داد و گفت: همه دستگاه های اجرایی ترویج فرهنگ حفظ منابع طبیعی در جامعه در دستور کار خود قرار دهند.

فرماندار شادگان با تاکید بر ضرورت اجرای کمربند سبز در حاشیه شهرها و روستاهای تابعه شهرستان، افزود: اجرای کمربند سبز باعث جلوگیری از ساخت و ساز های خارج از محدوده و غیر اصولی می شود و همچنین نقش به سزایی در کنترل ریزگردها و شن های روان دارد.

فرج اللهی در پایان، به اهمیت حفظ منابع طبیعی اشاره کرد و گفت: امروز مهمترین  اصل در حفظ سلامت جامعه و توسعه آن توجه به مسائل زیست محیطی و اجرای دقیق طرح های محیط زیست و حفظ منابع طبیعی است.

عصر جنوب را در در تلگرام دنبال کنید… (کلیک کنید)