فروردین‌ ۹۶ زمان اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری

عصرجنوب-asrejonoob.ir: رییس سازمان سنجش آموزش کشور با بیان اینکه نتایج اولیه آزمون دکتری اواخر فروردین‌ ۹۶ اعلام می‌شود، از اعلام نتایج نهایی این آزمون در هفته اول شهریور ماه سال ۱۳۹۶ خبر داد.

دکترای نیمه‌متمرکز (ph.D) صبح جمعه ششم اسفندماه در سراسر کشور برگزار شد.

دکتر خدایی رییس سازمان سنجش آموزش کشور در حاشیه بازدید از حوزه برگزاری آزمون در دانشکده زبان‌ها و ادبیات خارجی دانشگاه تهران در جمع خبرنگاران اظهار کرد: این آزمون با حضور ۲۶۰ هزار نفر در ۲۴۴ رشته در ۵۲ شهرستان برگزار شد.

وی افزود: نتیجه اولیه آزمون اواخر فروردین‌ماه سال آینده اعلام می‌شود و نیمه اول اردیبهشت‌ماه نیز فرآیند انتخاب رشته آغاز می‌شود.

معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری ادامه داد: پس از انتخاب رشته، دانشجویان برای طی فرآیند سوابق تحصیلی به دانشگاه‌ها معرفی می‌شوند.

خدایی گفت:‌ همچنین نتایج نهایی آزمون دکتری هفته اول شهریورماه سال آینده اعلام خواهد شد.

رییس سازمان سنجش آموزش کشور با بیان اینکه دانشگاه‌ها ظرفیت جذب ۲۲ هزار دانشجو دکترا را دارند، اظهار کرد: ۴۲ درصد شرکت‌کنندگان در آزمون امروز را بانوان و ۵۸ درصد را نیز آقایان تشکیل می‌دهند.

این آزمون هم‌زمان با سراسر کشور، با شرکت پنج هزار و ۳۹۵ داوطلب شامل ۲ هزار و ۵۲۵ داوطلب زن و ۲ هزار و ۸۷۳ داوطلب مرد در ۷۳ کدرشته، در هشت دانشکده دانشگاه شهید چمران اهواز برگزار شد.

عصر جنوب را در در تلگرام دنبال کنید… (کلیک کنید)

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.