نشان‌زاده: پتروشیمی اروند علاوه بر بی نیاز کردن بازار داخل، نیاز برخی کشورهای خاورمیانه را تامین می‌کند

عـصــر جـنــوب| asrejonoob.ir: مدیرعامل پتروشیمی اروند در جلسه با مدیران بانک ملی ایران در ماهشهر گفت: پتروشیمی اروند علاوه بر بی‌نیاز کردن کشور از محصولات PVC و کاستیک، نیاز برخی کشورهای خاورمیانه را نیز تامین می‌کند.

حسن نشان زاده مقدم در جلسه‌ی با مدیران بانک ملی ایران که در مجتمع پتروشیمی اروند برگزار شد، ضمن گرامیداشت هفته بسیج و تبریک به بسیجیان و روح پاک سردار سلیمانی، اظهار داشت: استان خوزستان یکی از مهمترین استان های صنعتی و بزرگترین منبع درآمدی کشور است و از این لحاظ خدمات بسیاری به کشور ارائه می‌کند.

مدیرعامل پتروشیمی اروند در ادامه به راه‌اندازی این مجتمع در اواخر دهه ۸۰ شمسی اشاره کرد و گفت: پتروشیمی اروند با بهره‌گیری از به‌روزترین تکنولوژی جهانی در سال ۱۳۸۹ به بهره برداری رسید و همزمان کشور را در تولید محصول استراتژیک کاستیک خودکفا کرد.

نشان‌زاده مقدم ادامه داد: ظرفیت تولید پتروشیمی اروند ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تن در سال است و ۳۴۰ هزار تن از این تولیدات را محصول پی وی سی شامل می‌شود.

وی افزود: شرکت پتروشیمی اروند علاوه بر بی نیاز کردن کشور از واردات محصولات PVC، نیاز برخی کشورهای خاورمیانه از جمله ترکیه را نیز تامین می‌کند.

نشان زاده مقدم در پایانِ سخنان خود در میان مدیران بانک ملی ایران، روابط این شرکت با بانک‌ها را بسیار نزدیک دانست و بر نقش بانک‌ها در افزایش حجم تولیدات کشور تاکید کرد.

در ادامه این نشست، مدیرعامل بانک‌ملی ایران با اشاره به نقش بانک‌ها در تامین مالی پروژه ‌ها گفت: نظام تامین مالی باید در خدمت تولید و معیشت مردم باشد و باید به سمت تحقق این هدف برویم.

وی افزود: حتما محصولات خوبی برای تامین مالی بنگاه‌ها ارائه خواهیم داد تا بنگاه‌های جدیدی را در بخش تولید ایجاد کنیم.

محمدرضا فرزین با اشاره به نقش استان خوزستان در تولید ثروت اظهار داشت: باید تلاش شود تمامی شعب استان خوزستان نقش پشتیبان را برای تولیدکنندگان و بنگاه‌های اقتصادی داشته باشند و این استان برای بانک‌ها بسیار پر اهمیت است.

مطالب پیشنهادی