مهر تایید هیات مدیره بر پیشنهاد افزایش سرمایه پتروشیمی بوعلی سینا/ تحقق وعده‌ها در «بوعلی»

عـصــر جـنــوب| asrejonoob.ir:پیشنهاد افزایش سرمایه شرکت پتروشیمی بوعلی سینا از مبلغ ۳.۵۰۰ میلیارد ریال به ۱۳.۵۰۰ میلیارد ریال از محل مازاد تجدید ارزیابی سرمایه گذاری‌های بلندمدت (سرمایه گذاری در سهام شرکت پتروشیمی تندگویان) در جلسه هیات مدیره «بوعلی» به تصویب رسید.

در چهارصد و پنجاه و دومین (۴۵۲) جلسه هیأت مدیره شرکت پتروشیمی بوعلی سینا (سهامی عام) به تاریخ ۱۴۰۰/۰۶/۲۲ پیشنهاد افزایش سرمایه ۲۸۵ درصدی شرکت از محل مازاد تجدید ارزیابی سرمایه گذاریهای بلندمدت (سرمایه‌گذاری در سهام شرکت پتروشیمی تندگویان) به منظور اصلاح ساختار مالی شرکت مطرح و به تصویب هیأت مدیره رسید.

بر این اساس، پس از نهایی شدن گزارش توجیهی، اطلاعات مربوطه از طریق سامانه کدال منتشر خواهد شد.

شرکت پتروشیمی بوعلی سینا آذرماه گذشته در بازار سرمایه عرضه و با مشارکت بیش از ۴.۵ میلیون سهامدار همراه بود.

این شرکت در خرداد سال ۱۴۰۰ نیز بر اساس وعده‌ی خود به سهامداران، واحد شیرین‌سازی برش سبک با ظرفیت سالانه ۳۵۰ هزار تن رافینت و گاز مایع (ال‌پی‌جی) را به بهره برداری رساند تا حجم تولیدات این شرکت به ۱۱۰ درصد ظرفیت اسمی برسد.

همچنین پس از عرضه در بازار سرمایه، این شرکت پروژه‌هایی مانند مخزن ۲۰۰۱C، ساخت و تعویض کاتالیست راکتور، تخلیه، بهینه‌سازی و بارگیری مولکولارسیو برج‌های جذب و تعمیرات اساسی را با تکیه بر توان متخصصین داخلی به سرانجام رساند.

بر اساس گزارش روابط عمومی شرکت پتروشیمی بوعلی سینا، واحد پارازایلن شرکت تا پایان سال جاری به مرحله پیش راه‌اندازی خواهد رسید و محصولات پارازایلین و ارتوزایلین تولیدی این واحد به دیگر مجتمع‌های پتروشیمی کشور ارسال می‌شود.

 

با راه اندازی واحد پارازایلین، سودآوری شرکت پتروشیمی بوعلی سینا سالانه بیش از ۵۰ میلیون دلار افزایش خواهد یافت و علاوه بر آن با توجه به تولید پارازایلن و تکمیل چرخه اصلی تولید PET در منطقه ویژه اقتصادی ماهشهر سبب کاهش هزینه لجستیک و بدنبال آن افزایش سودآوری شرکت پتروشیمی تندگویان خواهد شد.

 

گفتنی است، بعد از اظهارنظر حسابرس و مجوز سازمان بورس پیشنهاد افزایش سرمایه بوعلی در دستور کار مجمع عمومی فوق العاده قرار خواهد گرفت.

مطالب پیشنهادی