ثبت رکورد بارگیری مواد نفتی سنگین در بندر امام

عصر جنوب: معاون دریایی و بندری اداره کل بنادر و دریانوردی خوزستان گفت: برای نخستین‌بار در منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی، مواد نفتی سنگین به میزان ۱۵ هزار و ۱۷۵ تن در کمتر از ۱۷ ساعت بر روی یک فروند کشتی خارجی بارگیری شد.
خبرگزاری فارس: ثبت رکورد بارگیری مواد نفتی سنگین در بندر امام

به گزارش خبرگزاری فارس از بندر امام، ابوطالب گرایلو ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در بارگیری محموله‌های نفتی در مجتمع بندری امام خمینی از تجهیزات مدرن و پیشرفته بهره‌گیری می‌شود.

وی افزود: با استفاده از همین رویه و در جریان بارگیری محموله مازوت (نفت کوره) بر روی یک فروند کشتی خارجی که با استفاده از بازوی بارگیری و به صورت حمل از مخازن انجام شد، تمام این محموله در مدت زمانی کمتر از ۱۷ ساعت بارگیری شد.

معاون دریایی و بندری اداره کل بنادر و دریانوردی خوزستان همچنین میانگین سرعت بارگیری این محموله را ۹۱۱ تن در ساعت عنوان کرد و گفت: کسب این نرم بارگیری در طول عملیات بارگیری انواع محموله‌های نفتی در این مجتمع بندری بی‌سابقه بوده است.

گرایلو، کسب این موفقیت را حاصل برنامه‌ریزی عملیاتی منسجم و بهره‌گیری از تجهیزات پیشرفته و نیروهای انسانی مجرب برشمرد و تصریح کرد: با آغاز فعالیت پایانه نفتی منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی، علاوه بر جلب مشارکت شرکت‌های بخش خصوصی، زمینه ارتقای شاخص‌های عملیاتی در این مجتمع بندری نیز فراهم شد.

 

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.